JUŻ W KIOSKU

Co kryje "Wilcza Polana" - biblioteka poleca

2021-11-23 15:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Halina Kowalczuk, autorka powieści obyczajowych i historycznych, uważa, że literatura powinna dawać czytelnikowi radość, wiarę i nadzieję dlatego jej powieści z reguły są optymistyczne.  Jestem świeżo po przeczytaniu nowej powieści tej pisarki - "Wilcza polana" - i muszę przyznać, że zakochałam się i w podhalańskiej Sosnówce, która swą nazwę zawdzięcza pięknym lasom porastającym okoliczne wzgórza i w samym sposobie pisania.

fot. Lubimy czytać

To książka, która wprowadza w klimat niesamowitej przyrody, potężne, strzeliste drzewa, z których gałęzi zwisały podłużne szyszki, unoszący się z zielonych igieł zapach świeżej żywicy - to wszystko można zobaczyć i poczuć z kart tej niezwykłej powieści. Ta książka to magia czasów i legend, które najlepiej opowiada Ula, główna bohaterka.

Urodziła się w Sosnówce, gdzie wróciła po studiach i podjęła pracę jako bibliotekarka. Dla wielu, przepływających przez uzdrowiskowe miasteczko ludzi, to nieciekawa okularnica, taka sobie Ula brzydula. Są też mieszkańcy, którzy wiedzą, że jest inteligentna, oczytana i zajmuje się ochroną przyrody, a dla przyjaciół to także wilcza powiernica.  Pewnego dnia w bibliotece i jej życiu pojawił się przystojny kuracjusz Marcin. Początkowe, niewinne spacery po okolicy w krótkim czasie przeradzają się w gorący romans.

Niestety - wścibskie oczy, plotkujące kumoszki i działający na niekorzyść czas robią swoje. Czy rodzące się uczucie ma szanse na przetrwanie? Czy osoby z różnych światów mogą przezwyciężyć przeciwności losu? Czy dziewczynie uda się uratować leśnych przyjaciół? Ja już wiem, a Was zachęcam do przeczytania tej pełnej magi i legend powieści. Dodam tylko jeszcze, że karty powieści przenoszą nas do roku 1805 do czasów powstawania, zakładania Sosnówki, a następnie lat wojny. Okupanci i konfidenci, decyzje które kładą się haniebnym cieniem na rodzinie donosiciela na wiele pokoleń. Następnie czasy współczesne, gdzie żyją potomkowie zdrajcy i zdradzonego, a na ich decyzje i zachowania, mimo upływu lat, mają nadal wpływ dawne dzieje.

Powieści Haliny Kowalczyk dostępne: „Wilcza polana” – Haliny Kowalczuk dostępna w Fili nr 7 ul. Radomska 21 oraz Fili nr 6 ul. Stanisława Staszica 9. Książkę można zarezerwować przez katalog biblioteczny dostępny na stronie www.e- mbp.pl Poleca

Małgorzata Wosiek, kustosz Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 7 w Starachowicach.
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

2022-09-29

Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

I to jest sukces, starachowiczanka wygrała międzynarodowy konkurs.
Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

2022-09-27

Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Starachowicach z okazji Tygodnia Książek Zakazanych zaprasza na wernisaż prac Antoniny Jasztal pt. „Librorum prohibitorum”.
W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-26

W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek (27 września br.) na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowickie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock.
Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

2022-09-25

Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. 
Światło Daniela

2022-09-24

Światło Daniela

Fotografia ma wiele twarzy - sukcesu, kariery ale może być także motywacją i ratunkiem. Tak było w przypadku Daniela Domagały, artysty zrzeszonego w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym.  
Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

2022-09-23

Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny, więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by szerzyć wiedzę o astronomii. I tak już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) pojawi się na IX Festiwalu Nauki w Starachowicach w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.
Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

2022-09-23

Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu z 1922 r. pt. „Nosferatu – symfonia grozy”, w reżyserii F.W. Murnaua. Spotkanie z cyklu Biblioteka Filmów odbędzie się w poniedziałek (26 września br.) o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

2022-09-21

Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

Już w najbliższą sobotę (24 września) o godz. 16.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się niezwykle Stylowy Wieczór.
XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

2022-09-16

XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach w partnerstwie z Parkiem Kultury w Starachowicach, Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 serdecznie zapraszają na XII NOCE TEATRALNE.
Spotkali się w bibliotece

2022-09-15

Spotkali się w bibliotece

W środowe popoludnie (14 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Wojciech Bonowicz.