JUŻ W KIOSKU

Bo w każdym z nas jest dziecka ślad

2021-09-05 19:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Bolek i Lolek, Jacek i Agata, Gąska Balbinka, Reksio - każdy ich zna. Towarzyszyli nam w różnych momentach życia, byli najlepszymi przyjaciółmi, razem z nami obrażali się na rodziców, płakali, gdy było nam smutno i cieszyli się, gdy były ku temu powody. Czasem też bez powodu.

Aneta Marciniak

Baśnie, bajki, bajeczki, opowieści, legendy, wierszyki, opowiadania - każdy je lubi. Niezależnie od wieku człowieku jest ci z nimi po drodze i przyznaj się do tego. Jeśli to zrobisz, to kolejnym krokiem jest obraniem kierunku na Rzeszów, a tam czeka Muzeum Dobranocki.

Dla rodziców to doskonała podróż w przeszłość, dla młodszych dzieci wyprawa w nieznany świat. A kto jest najlepszym przewodnikiem jeśli nie rodzice. Na przybyszów czeka rzeczywistość pełna marzeń i snów, zwiedzający podziwiać mogą Koziołka Matołka, pobzyczeć z Pszczółką Mają, mogą spróbować zajrzeć do torebki  Mamy Muminka. W zbiorach Muzeum mieszczą się także oryginalne lalki z filmów kukiełkowych oraz jedyny istniejący rękopis i maszynopisy scenariuszy pierwszej polskiej dobranocki Jacek i Agatka. Jedną z głównych atrakcji są folie - kadry z filmów animowanych, szkice, a także pamiątki ozdobione wizerunkami postaci z ulubionych wieczorynek. 

Są i pamiątki, które można zakupić, zapewniam, że będą kołysać do snu w długie zimowe wieczory.

Muzeum mieści się w Rzeszowie przy ulicy Mickiewicza 13.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Jeśliś jest miłości spragniony

2021-09-04

Jeśliś jest miłości spragniony

To do Chełmna jedź w poszukiwaniu żony...
Zapraszamy do

2021-09-04

Zapraszamy do "Przedpiekła"

Jedno z moich ulubionych miejsc. Blisko, bo w stolicy, i ciekawie - wszystko za sprawą naczelnego diabła Warszawy, jego kopytnych i rogatych przyjaciół. O czym ja mówię? O miejscu, z którego do piekła już całkiem blisko. A zatem słuchajcie...
Kto nie wierzy w krasnoludki, ten gapa

2021-09-01

Kto nie wierzy w krasnoludki, ten gapa

Są, istnieją, psocą na potęgę figlarze jedne i zapraszają, żeby wpaść w odwiedziny. Gdzie ich szukać? No we Wrocławiu przecież. Siadajcie wygodnie i słuchajcie.
Tam, gdzie okrutna dzierzba znalazła azyl, a z ziemi wystaje palec nieboszczyka

2021-08-07

Tam, gdzie okrutna dzierzba znalazła azyl, a z ziemi wystaje palec nieboszczyka

Ostoja pierwotnej przyrody, kojące duszę ptasie trele, dziewicze lasy, rozlewiska z zapierającymi dech godowymi spektaklami. Tak, ten zaciszny, przyrodniczy raj w północno wschodniej Polsce zachwyci Was z pewnością tak samo, jak mnie. Zapraszam na niezwykłe Podlasie.
Zakochaj się w Nałęczowie

2021-07-04

Zakochaj się w Nałęczowie

I to dosłownie, bo w tym niewielkim i urokliwym uzdrowiskowym miasteczku płynie źródełko "Miłoś". .
Miłosne historie Kazimierza...

2021-06-29

Miłosne historie Kazimierza...

Wielkiego rzecz jasna, w Kazimierzu nad Wisłą.
O capie, kacie, szubienicy i dzikich dzieciach - Lublin się poleca

2021-06-29

O capie, kacie, szubienicy i dzikich dzieciach - Lublin się poleca

Miasto, o którym nie na darmo mówi się, że inspiruje. To właśnie tu, wyjątkowa atmosfera tętniącego życiem miasta łączy ze sobą teraźniejszość i przeszłość, a nieziemski klimat kuglarzy i legendy zaś ucieszą najmłodszych turystów.