JUŻ W KIOSKU

Biblioteka poleca

2021-07-13 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Nie wiesz co przeczytać? Nie wiesz, w którą iść stronę? Zapraszamy do biblioteki, polecamy książki z bibliotecznych półek.

Kultura na co dzień

Jedną z lepszych powieści, jakie ostatnio przeczytałam są Normalni ludzie Sally Rooney. To druga powieść młodej irlandzkiej autorki. Wciągająca historia Marianne i Connella, który są jak dwie planety na tej samej orbicie: raz bliżej siebie, raz dalej. Ta poruszająca, intymna historia zawładnęła wieloma sercami na całym świecie. Czemu? Może dlatego, że każdy z nas przeżywał coś podobnego? Bo zakochanie i niepewność uczuć nikogo nie omijają. Może dlatego, że czyta się to tak dobrze, jakby słuchało się zwierzeń przyjaciela. A może dlatego, że niespiesznie, perfekcyjnie prowadzona narracja wbija mocnymi akapitami w fotel. Nie jest to lekka opowieść miłosna.

To opowieść o szokującej relacji rodzinnej, o podziałach klasowych, o wyobcowaniu i próbach nawiązania kontaktu z innymi ludźmi. Książka gęsta od emocji, które udzielają się nam i wywołują uczucia, które znamy, a z którymi często borykamy się równie osamotnieni jak bohaterowie. Wtapiamy się w ich świat i uświadamiamy sobie, że jesteśmy ze swoimi problemami tak jak oni – normalnymi ludźmi. Również szukamy zrozumienia, przyjaźni, akceptacji. I wciąż błądzimy.

Książka nominowana była do Nagrody Bookera oraz otrzymała Costa Book Award w 2019 r. Na podstawie książki powstał serial. Do obejrzenia w HBO GO. Normalni Ludzie Sally Rooney, wyd. 2018, I wyd. pol. 2020. Książka do wypożyczenia w Bibliotece Nad Skałą, Filia nr 6, ul. Staszica 9. Książki można rezerwować przez katalog biblioteczny dostępny na stronie www.e-mbp.pl

Z całego serca polecam - Jolanta Sopińska

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Dla Stasia i Mikołaja!

2021-07-24

Dla Stasia i Mikołaja!

Już w tę niedzielę w Starachowicach nad zalewem "Piachy" odbędzie się impreza charytatywna na rzecz Stasia i Mikołaja, organizowana przez Aleksandrę Krzos, Katarzynę Stodulską i Emila Krzemińskiego oraz grupę licitacyjną Zdążyć Przed Panem Bogiem.
Z biblioteczki Redaktor Naczelnej

2021-07-25

Z biblioteczki Redaktor Naczelnej

Ta biblioteczka z gabinetu redaktor Wiesławy Żyły pachnie starymi książkami, tysiącem drzwi do innych światów... A zatem kiedy wszystko inne zawiedzie, dajcie za wygraną i zaczytajcie się na chwilę...
Uczniowie z Technikum „na Maja” na wakacyjnych stażach zawodowych

2021-07-24

Uczniowie z Technikum „na Maja” na wakacyjnych stażach zawodowych

Staże wakacyjne to świetny sposób dla uczniów Technikum nr 2 w Starachowicach na kontakt ze środowiskiem pracy, zdobycie doświadczenia i umiejętności zawodowych oraz wypracowanie własnych złotówek na wakacyjny wypoczynek. Od 1 lipca br. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach rozpoczęli wakacyjne staże zawodowe, realizowane w ramach projektu pn. „Kształcimy specjalistów - rozwój edukacji zawodowej dla Starachowic II edycja”.
Powędrowali

2021-07-24

Powędrowali

O starachowickich seniorach sporo by mówić, ale najważniejszą rzeczą jest to, że nic ich nie zatrzyma w domu. Korzystając z nieco chłodniejszych temperatur postanowili wyruszyć na szlak.
Biblioteka poleca

2021-07-23

Biblioteka poleca

esli szukacie dobrej „przygodówki” dla młodego czytelnika (lub czytelniczki) polecam „Malmander”Thomasa Taylora.
Głosuj na ławeczkę Staffa

2021-07-21

Głosuj na ławeczkę Staffa

Po długich latach ujrzeliśmy się znowu. Łódź moja w przystań wraca z połowu... - mógłby sparafrazować swoje własne słowa Poldek Staff na widok pomnika ławeczki...

2021-07-20

"Ogórkowy" - felieton Michała Walendzika

Okres wakacji zwykle kojarzy nam się z wypoczynkiem, podróżami, urlopem, oderwaniem od szarej codzienności. Nieraz przygotowujemy się do niego kilka miesięcy wcześniej, planując miejsce krajowych lub zagranicznych wojaży, rezerwując noclegi, bilety lotnicze, itp. Co prawda w okresie pandemii trudno wszystko zaplanować tak jak kiedyś, ale nie zniechęca nas to zorganizowania sobie wypoczynku poza miejscem zamieszkania.
Muzyczne spotkanie z Tomkiem Kordeuszem

2021-07-20

Muzyczne spotkanie z Tomkiem Kordeuszem

W niedzielę 25 lipca o godzinie 19.00 w Amfiteatrze Parku Miejskiego zabrzmi muzyka w wykonaniu Tomasza Kordeusza  - jednego z najbardziej znanych starachowickich artystów, który na koncert do rodzinnego miasta zaprosił znakomitych gości.
Lipiec z Plastusiem trwa w najlepsze

2021-07-19

Lipiec z Plastusiem trwa w najlepsze

Od zawsze wiadomo, ze Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach jest placówką niezwykłą. Pomysłów od groma i ciut, co jeden to lepsze, a wszystko to zasługą najbardziej czarujących pracowników w mieście.