JUŻ W KIOSKU

Biblioteka poleca

2021-07-13 16:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Nie wiesz co przeczytać? Nie wiesz, w którą iść stronę? Zapraszamy do biblioteki, polecamy książki z bibliotecznych półek.

Kultura na co dzień

Jedną z lepszych powieści, jakie ostatnio przeczytałam są Normalni ludzie Sally Rooney. To druga powieść młodej irlandzkiej autorki. Wciągająca historia Marianne i Connella, który są jak dwie planety na tej samej orbicie: raz bliżej siebie, raz dalej. Ta poruszająca, intymna historia zawładnęła wieloma sercami na całym świecie. Czemu? Może dlatego, że każdy z nas przeżywał coś podobnego? Bo zakochanie i niepewność uczuć nikogo nie omijają. Może dlatego, że czyta się to tak dobrze, jakby słuchało się zwierzeń przyjaciela. A może dlatego, że niespiesznie, perfekcyjnie prowadzona narracja wbija mocnymi akapitami w fotel. Nie jest to lekka opowieść miłosna.

To opowieść o szokującej relacji rodzinnej, o podziałach klasowych, o wyobcowaniu i próbach nawiązania kontaktu z innymi ludźmi. Książka gęsta od emocji, które udzielają się nam i wywołują uczucia, które znamy, a z którymi często borykamy się równie osamotnieni jak bohaterowie. Wtapiamy się w ich świat i uświadamiamy sobie, że jesteśmy ze swoimi problemami tak jak oni – normalnymi ludźmi. Również szukamy zrozumienia, przyjaźni, akceptacji. I wciąż błądzimy.

Książka nominowana była do Nagrody Bookera oraz otrzymała Costa Book Award w 2019 r. Na podstawie książki powstał serial. Do obejrzenia w HBO GO. Normalni Ludzie Sally Rooney, wyd. 2018, I wyd. pol. 2020. Książka do wypożyczenia w Bibliotece Nad Skałą, Filia nr 6, ul. Staszica 9. Książki można rezerwować przez katalog biblioteczny dostępny na stronie www.e-mbp.pl

Z całego serca polecam - Jolanta Sopińska

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

2022-09-29

Weronika Nowak ze Starachowic Miss Supertalent of the World 2022

I to jest sukces, starachowiczanka wygrała wygrała międzynarodowy konkurs.
Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

2022-09-27

Zaproszenie na wernisaż prac Antoniny Jasztal

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Kielcach Filia w Starachowicach z okazji Tygodnia Książek Zakazanych zaprasza na wernisaż prac Antoniny Jasztal pt. „Librorum prohibitorum”.
W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

2022-09-26

W 83. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

We wtorek (27 września br.) na polanie przed kaplicą św. Jacka w Wąchocku odbędą się uroczyste obchody 83. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, organizowane przez wąchockie i starachowickie koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, a także Hufiec ZHP Starachowice, pod honorowym patronatem Starosty Starachowickiego i Burmistrza Miasta i Gminy Wąchock.
Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

2022-09-25

Wiewiórka tematem przewodnim XIII Festynu Ekologicznego

„Wiewiórka – mały mieszkaniec parku i lasu” – to hasło, które przyświecało tegorocznej edycji Festynu Ekologicznego „Zaginiony świat naszej Ziemi”, zorganizowanej przez Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach pod patronatem Starosty Starachowickiego i Prezydenta Miasta Starachowice. 
Światło Daniela

2022-09-24

Światło Daniela

Fotografia ma wiele twarzy - sukcesu, kariery ale może być także motywacją i ratunkiem. Tak było w przypadku Daniela Domagały, artysty zrzeszonego w Starachowickim Towarzystwie Fotograficznym.  
Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

2022-09-23

Planetarium Kopernika zawita do Starachowic

By poczuć się jak astronom, wystarczy podnieść głowę i spojrzeć w niebo. Jak wyglądają najbardziej znane gwiazdozbiory? Gdzie ich szukać? Czy warto? Jest okazja, by się przekonać! Rozpoczął się rok szkolny, więc Planetobus z Centrum Nauki Kopernik z mobilnym planetarium na pokładzie znów przemierza Polskę wszerz i wzdłuż, by szerzyć wiedzę o astronomii. I tak już w najbliższy poniedziałek i wtorek (26 i 27 września) pojawi się na IX Festiwalu Nauki w Starachowicach w Muzeum Przyrody i Techniki im. Jana Pazdura.
Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

2022-09-23

Nosferatu w Bibliotece. Zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na projekcję filmu z 1922 r. pt. „Nosferatu – symfonia grozy”, w reżyserii F.W. Murnaua. Spotkanie z cyklu Biblioteka Filmów odbędzie się w poniedziałek (26 września br.) o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.
Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

2022-09-21

Niezwykle Stylowy Wieczór w Ekomuzeum

Już w najbliższą sobotę (24 września) o godz. 16.00 w Kinie Kotłownia starachowickiego Muzeum Przyrody i Techniki odbędzie się niezwykle Stylowy Wieczór.
XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

2022-09-16

XII Noce Teatralne z gwiazdą Olgą Bończyk

Stowarzyszenie Promocji Talentów w Starachowicach w partnerstwie z Parkiem Kultury w Starachowicach, Muzeum Przyrody i Techniki im. J. Pazdura i Zespołem Szkół Zawodowych nr 1 serdecznie zapraszają na XII NOCE TEATRALNE.
Spotkali się w bibliotece

2022-09-15

Spotkali się w bibliotece

W środowe popoludnie (14 września) w Miejskiej Bibliotece Publicznej zagościł Wojciech Bonowicz.