JUŻ W KIOSKU

Biblioteczne harce

2022-07-23 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gra z Koszałkiem i zabawa z Władkiem Wagnerem. Oto czym żyje Miejska Biblioteka w Starachowicach, filie dla dzieci.

- Koszałek już nie jest w opałach. Wśród śmiałków, którzy wzięli udział w naszej bibliotecznej mobilnej grze terenowej, aż pięć drużyn wykazało się niezwykłym sprytem i determinacją. Oto zdjęcia naszych zwycięzców Koszałek Opałek i Plastuś serdecznie dziękują  za świetną zabawę - napisano na stronie biblioteki w mediach społecznościowych. Pierwsze osoby pomogły dzielnemu krasnalowi i pozdobywały nagrody. 

Jeśli nie zdążyliście wziąć udziału w zabawie, to jeszcze macie szansę.  - To świetna zabawa dla całej rodziny - mówią zgodnie czarodziejki Magda, Renata, Honorata i Dorotka - ulubione bibliotekarki najmłodszych mieszkańców.

Ps. Nie tylko najmłodszych. Ja też je lubię.

Samotna wyprawa żaglówką jak nasz bohater Władysław Wagner? No chyba jednak nie. Starachowickie dzieci powiedziały, że super jest zwiedzać  nowe miejsca, ale jednak tuż obok fajnie jest mieć przyjaciół i wspólnie postanowiły odkrywać dno mórz.

Wakacyjne spotkania w Bibliotece „Nad Skałą” upływają pod banderą Władysława Wagnera. Podążając śladem naszego dzielnego żeglarza najmłodsi podróżują po dalekich morzach i oceanach. Dali też nura w morskie głębiny... gdzie spotkali różne dziwy.

 Wakacje z Wagnerem odbywają się w Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży „Nad Skałą”

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Iłża - Przygoda z Historią

2022-08-18

Iłża - Przygoda z Historią

Iłża przybyła do Starachowic i chwali się swoją historią. Swoją drogą jest czym i my jako gazeta poniekąd turystyczna serdecznie polecamy zawitać do miasteczka nad Iłżanką położonego.
Koncert wdzięczności

2022-08-18

Koncert wdzięczności

We wtorek, 23 sierpnia, w Sali Widowiskowej Spółdzielczego Domu Kultury odbędzie się niezwykły koncert.
STAR-y przyjechały do muzeum

2022-08-18

STAR-y przyjechały do muzeum

Star-y w Starachowicach? Niby nic w tym dziwnego, a jednak. Bo STAR-y w miniaturze, które zagościły w przyjaznych wnętrzach Muzeum Przyrody i Techniki to rzecz rzadka, a przyznacie sami, że całkiem fajna.
Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

2022-08-11

Starachowice wspierają starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029

Lokalni artyści, przedstawiciele organizacji pozarządowych, miejskich instytucji i grup społecznych wzięli udział w Spotkaniu Środowiska Kultury, jakie w piątek - 5 sierpnia - odbyło się w siedzibie Urzędu Miejskiego w Starachowicach. W wydarzeniu uczestniczyli również goście z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz przedstawiciel Prezydenta Kielc.
Happy Bus to szczęśliwe dzieci

2022-08-10

Happy Bus to szczęśliwe dzieci

To był niezwykle radosny weekend, najmłodsi mieszkańcy miasta chętnie korzystali z atrakcji jakie im zorganizowało miasto i Park Kultury.
Spotkanie z Maciejem Siembiedą

2022-08-13

Spotkanie z Maciejem Siembiedą

Spotkań z ciekawymi osobami ciąg dalszy - Miejska Biblioteka Publiczna nie spoczywa na laurach i kontynuuje cykl spotkań autorskich, bardzo lubiany przez mieszkańców Starachowic. Tym razem...
Rockowo w amfiteatrze

2022-08-10

Rockowo w amfiteatrze

Cztery świetne głosy, fantastyczna muzyka, kinowe perełki i publika znająca się na rzeczy - tak właśnie upłynęła sobota, 6 sierpnia, w starachowickim Parku Miejskim.
Podróż w czasie

2022-08-09

Podróż w czasie

Czy poznalibyście Starachowice na starych zdjęciach? Czy potrafilibyście odnaleźć właściwą ulicę? Jak zmieniało się centrum miasta i jego otoczenie? Które detale jeszcze są, a których brakło?
Wyprawa do Lipia

2022-08-07

Wyprawa do Lipia

Najbardziej magiczna kolejka w mieście, zaczarowane tory, które wiozą w świat... oto Starachowicka Kolej Wąskotorowa.
O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

2022-08-06

O Wagnerze w Spółdzielczym Domu Kultury

Liczne grono mieszkańców skupionych wokół klubu seniora Jesienny Listek, działającego w starachowickim SDK, miało okazję posłuchać historii życia Władysława Wagnera. Ja miałam przyjemność ogromną poprowadzić to spotkanie, za zaproszenie dziękuję Beacie Wiśniewskiej - dyrektor placówki.