JUŻ W KIOSKU

Będą gabinety rehabilitacyjne, rekreacyjne, a nawet spa

2021-11-12 07:31:17

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Gmina Brody inwestuje w sferę zdrowotną i społeczną. W środę 10 listopada), wójt Gminy Brody Marzena Bernat podpisała umowę na wykonanie ważnej inwestycji - Centrum Edukacji Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej. Obiekt ten znajdować się będzie obok szkoły w Krynkach.

źródło: UG Brody

Na spotkaniu z panią wójt, obecna była  Dorota Dyka – skarbnik Gminy Brody, Piotr Podeszwa i Mariusz Godzina - przedstawiciele firmy Drogmar, Marcin Góźdź – sekretarz Gminy Brody oraz Jacek Wójcik – kierownik referatu inwestycyjnego.

Zadanie polegać będzie na adaptacji i przebudowie istniejącego budynku w Krynkach oraz wykonanie  parkingu z dojazdem, małej architektury i zieleni parkowej. Na parterze Centrum Edukacji Społecznej i Profilaktyki Zdrowotnej, przewiduje się między innymi recepcję, gabinety rekreacyjne, rehabilitacyjne wraz ze strefą spa, aneksy tematyczne i toalety. Według planów, na piętrze będą m. in. pomieszczenia wypoczynkowe, administracyjne i gastronomiczne. Jedno z pomieszczeń dydaktyczno-szkoleniowych będzie można wykorzystać np. jako salę kinową. Między kondygnacjami będzie tzw. wiszący ogród. 

Całkowity koszt inwestycji wynosi około 6 mln zł. Na ten cel, gmina otrzymała ok. 3,5 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

/komunikat prasowy UG Brody/ 

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Ruda dla Mikołajka

2021-12-04

Ruda dla Mikołajka

Dzień Życzliwości to dzień otwartych serc i szczerych uśmiechów, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzie połączył go z działaniami charytatywnymi. Dzieci, młodzież i nauczyciele pomogli Mikołajkowi z gminy Brody.  
Gratulacje dla młodych artystów ze Stykowa

2021-11-28

Gratulacje dla młodych artystów ze Stykowa

Gośćmi piątkowej (26 listopada) sesji Rady Gminy w Brodach, byli uzdolnieni wokalnie uczniowie – Natalia Orczyk, uczennica klasy VIII b Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie i Jan Wiecha - absolwent tej szkoły, obecnie uczeń klasy II Technikum w Starachowicach, który w przeszłości był członkiem nieistniejącego już znanego zespołu dziecięcego „Mali Wojacy”. Uczniowie przybyli w towarzystwie pedagogów - Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie Marzeny Adamus i swojej opiekunki artystycznej Justyny Śpiewak.
Powstańcza edukacja w Gminie Brody

2021-11-02

Powstańcza edukacja w Gminie Brody

W gościnnych wnętrzach Gminnej Biblioteki Publicznej w Brodach odbyły się warsztaty historyczne dotyczące Powstania Styczniowego.
Wszystkich Świętych - organizacja ruchu w Krynkach

2021-10-31

Wszystkich Świętych - organizacja ruchu w Krynkach

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, Urząd Gminy Brody informuje o wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na ulicy Cmentarnej w Krynkach od 30 października do 2 listopada br.
Dzień Nauczyciela w Adamowie

2021-10-21

Dzień Nauczyciela w Adamowie

Szkolne akademie do dziś cieszą się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli, organizowane z okazji różnych uroczystości wzruszają i bawią.
Mistrz Świata gościem na sesji Gminy Brody

2021-10-07

Mistrz Świata gościem na sesji Gminy Brody

Gościem wrześniowej (29 września) sesji Rady Gminy w Brodach był Mistrz Świata w wędkarstwie rzutowym Jan Kita, który podczas Mistrzostw Świata Seniorów w wędkarstwie rzutowym w Budapeszcie, odbywających się w dniach 1-5 września, zdobył tytuł po raz piąty.
Wizyta wiceministra Piotra Uścińskiego w Brodach

2021-10-03

Wizyta wiceministra Piotra Uścińskiego w Brodach

Na zaproszenie świętokrzyskich parlamentarzystów Agaty Wojtyszek i Bartłomieja Dorywalskiego, w poniedziełek (27 września) przybył do Brodów Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Piotr Uściński. W spotkaniu z przedstawicielem rządu brało udział ponad 20 gości, w tym dwanaścioro włodarzy świętokrzyskich samorządów, przedstawiciele urzędów gmin i miast, oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. 
50 lat razem par z Gminy Brody

2021-10-02

50 lat razem par z Gminy Brody

Z okazji Złotego Jubileuszu Małżeństw z gminy Brody odbyła się uroczystość w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krynkach. W ostatnią sobotę września, Marzena Bernat – Wójt Gminy Brody dekorowała Jubilatów prezydenckim Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Były, kwiaty, prezenty, toast, występy i tańce – zupełnie jak na weselu.
Nowa atrakcja w gminie Brody. Wciągająca gra terenowa

2021-09-22

Nowa atrakcja w gminie Brody. Wciągająca gra terenowa

W gminie Brody powstał quest, czyli gra polegająca na rozwiązywaniu zagadek i wyszukiwaniu wskazówek w terenie. Celem zabawy jest odnalezienie skarbu. Inauguracja questu odbędzie się we wtorek (28 września) na terenie Centrum Turystycznego nad Zalewem Brodzkim (Ruda ul. Panoramiczna, 27-230 Brody), koło dużego parkingu, o godzinie 10:00.