JUŻ W KIOSKU

Anioł Dobroci ze Starachowic

2022-10-25 09:00:00

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Pomaga nie dla sławy, nie dla pieniędzy, ale z serca. Tak zwyczajnie i po prostu. Wierzy, że mały gest dobra może zmienić wszystko, wrażliwość na drugiego człowieka wyniósł z domu rodzinnego, dziś takie same wartości przekazuje swoim dzieciom. I nie musi nic mówić, wystarczy, że działa. O kim mowa? O starachowickim przedsiębiorcy - Piotrze Głowaczu.

Zdjęcie: Powiat Starachowice/ Piotr Głowacz z lewej - na pierwszym planie

Nic zatem dziwnego, że fakt ten został doceniony przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach. Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk zgłosił tego cichego pomagacza do nagrody Świętokrzyskiego Anioła Dobroci. I chociaż nagroda trafiła w inne ręce, to sama nominacja świadczy o tym, że działania Piotra Głowacza są zauważalne i doceniane. Nawet jeśli on sam o to nie zabiega. Każdy, kto go zna, wie, że cechuje go przede wszystkim skromność.

Starachowicki przedsiębiorca i darczyńca od dwóch lat współpracuje z Centrum Usług Społecznych w Starachowicach. Aneta Gołębska - zastępca dyrektora CUS podkreśla zaangażowanie pana Piotra w pomoc dla najuboższych i niepełnosprawnych podopiecznych placówki. 

- Dzięki finansowemu wsparciu, do potrzebujących, starachowickich rodzin, trafiła pokaźna pomoc materialna. Przekazane dla CUS środki finansowe, zostały przeznaczone m.in. oraz na zakup tak niezbędnych artykułów jak: opał, żywność, odzież dla dzieci i dorosłych, kompleksowe wyprawki szkolne, artykuły higieniczne, kosmetyki i chemia gospodarcza, pieluchy jednorazowe, ręczniki, pościel, meble, sprzęt AGD tj. pralki, lodówki, wyposażenie kuchni, jak również na zakup sprzętu rehabilitacyjnego: drabinki rehabilitacyjno- gimnastycznej, balkoniku ułatwiającego poruszanie się oraz specjalistycznego wyposażenia łazienki, a także na opłaty czynszu. - mówi w rozmowie z Gazetą. 

Skala tej - cyklicznej, dodajmy -  pomocy jest pokaźna i stanowi cenne wsparcie codziennej działalności Centrum Usług Społecznych w Starachowicach.

- Piotra zgłosiłem dlatego, że takie postawy należy doceniać. Nigdy nie zależało mu na poklasku, na medialnej sławie. To człowiek, który niesie bezinteresowną pomoc, który jest skoncentrowany na potrzebach innych. W dzisiejszych, trudnych czasach, kiedy wiele starachowickich rodzin boryka się z kryzysem spowodowanym pandemią i lawinowo rosnącymi cenami podstawowych artykułów, ich wsparcie, okazywane wielkie serce i zrozumienie dla potrzeb i problemów drugiego człowieka, jest bezcenne - mówi Piotr Ambroszczyk.

Przypomnijmy, że w grudniu 2021 r. we współpracy ze Spółdzielnią Socjalną „Agawa” oraz Centrum Usług Społecznych w Starachowicach nominowany do nagrody Świętokrzyski Anioł Dobroci  zorganizował wigilię dla osób ubogich i samotnych, a także przygotował i rozdystrybuował 100 paczek z potrawami wigilijnymi.

- Współpraca z Panem Piotrem Głowaczem była i jest w pełni satysfakcjonująca. To solidny i rzetelny partner, dobra i sprawna organizacja wielu przedsięwzięć pozwala nam rekomendować go jako wiarygodnego organizatora w zakresie pomocy dla osób najbardziej potrzebujących - dodaje Aneta Gołębska.

Panu Piotrowi Głowaczowi - starachowickiemu Aniołowi Dobroci serdecznie gratulujemy nominacji.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

2023-01-26

Czy w Starachowicach powstanie publiczny żłobek? Prezydent miasta odpowiada

Podczas wtorkowej (24 stycznia br.) konferencji prasowej, radna Rady Powiatu Agnieszka Kuś zaapelowała do władz Starachowic o utworzenie w mieście publicznego żłobka. Mówiła m.in. o programie Maluch+ i kosztach, jakie ponoszą rodzice za opiekę w prywatnych żłobkach w Starachowicach, w porównaniu do publicznej placówki w Skarżysku-Kamiennej.
Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

2023-01-26

Honorowy Krwiodawca a bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

Do redakcji Gazety Starachowickiej z prośbą o interwencję zwrócił się Czytelnik, który ma żal do władz, że jako "Honorowy Krwiodawca (niebędący mieszkańcem Starachowic) nie może korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej". Jak zauważa, inne miasta województwa taki przywilej stosują.
Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

2023-01-25

Radni PiS krytykują działania starachowickiego samorządu

W budynku przy ulicy Żeromskiego w Starachowicach, gdzie w przeszłości mieścił się Międzyszkolny Ośrodek Gimnastyki Korekcyjnej i Kompensacyjnej, miała powstać filia Środowiskowego Domu Samopomocy dla 30 osób, w tym także całodobowej dla osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Budynek nadal stoi pusty, a dotacja w kwocie ponad 1,1 mln zł, którą Gmina Starachowice pozyskała z rezerwy budżetu państwa, nie została w pełni wykorzystana. 
PiS i pytania do Donalda Tuska

2023-01-25

PiS i pytania do Donalda Tuska

PO i PSL to czasy, gdy nasza gospodarka jest podporządkowana Rosji. To był rząd, który pozbawił obronności nasz kraj, nie chcę myśleć, co by było z naszym krajem, gdyby w 2015 roku do władzy nie doszło Prawo i Sprawiedliwość - mówiła podczas poniedziałkowej konferencji (23 stycznia br.) poseł Agata Wojtyszek, pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w okręgu, do którego należą Starachowice. 
Bezpieczne ferie

2023-01-24

Bezpieczne ferie

Ferie już za kilka dni. Wybierasz się na zimowy wypoczynek do któregoś z krajów Unii Europejskiej? Nie zapomnij o EKUZ. Karta jest bezpłatna, wydaje ją NFZ.
Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

2023-01-23

Brakuje krwi. We wtorek będzie można ją oddać w Starachowicach

"Drodzy Krwiodawcy! Pilnie potrzebna krew i płytki krwi dla pacjentów świętokrzyskich szpitali! Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prosi o pilne zgłaszanie się do czynnych placówek służby krwi na terenie województwa świętokrzyskiego" - informuje RCKiK w Kielcach. We wtorek (24 stycznia br.) krew będzie można oddać w Starachowicach. Akcja odbędzie się w godz. 9:00 - 12:00 w Urzędzie Miejskim w Starachowicach, przy ul. Radomskiej 45.
Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

2023-01-23

Szkoła rodzenia w starachowickim szpitalu bezpłatna dla wszystkich

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach podjęła decyzję o zawieszeniu opłat za zajęcia Szkoły Rodzenia. Do tej pory z bezpłatnej opcji mogły skorzystać jedynie mieszkanki powiatu starachowickiego, które zadeklarowały chęć porodu w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym z Salą Porodową w naszej placówce. Teraz z bezpłatnych zajęć mogą skorzystać wszystkie kobiety i to nie tylko z naszego regionu, a zwolnienie z opłaty obowiązuje do końca 2023 roku.
Rada Rozwoju Miasta przyjęła roczne sprawozdanie

2023-01-23

Rada Rozwoju Miasta przyjęła roczne sprawozdanie

Za nami kolejne posiedzenie starachowickiej Rady Rozwoju Miasta, czyli ciała opiniodawczo-doradczego powołanego w ramach realizacji projektu „Kierunek Przyszłość – Starachowicki Program Rozwoju Lokalnego”. Głównym przedmiotem ostatniego spotkania było zatwierdzenie sprawozdania rocznego z realizacji projektu norweskiego.
Po nocnym wypadku w zakładach mięsnych w Starachowicach. Oświadczenie firmy

2023-01-20

Po nocnym wypadku w zakładach mięsnych w Starachowicach. Oświadczenie firmy

W piątkową (20 stycznia br.) noc, około godziny 2 w starachowickich zakładach mięsnych Animex doszło do wypadku, w którym ucierpiała 40-letnia kobieta. Komunikat dotyczący zdarzenia wydała firma Animex Foods. 
Wylegitymowani podczas wizyty prezesa Kaczyńskiego

2023-01-20

Wylegitymowani podczas wizyty prezesa Kaczyńskiego

Podczas poniedziałkowej (16 stycznia br.) wizyty w Starachowicach Jarosława Kaczyńskiego, przy ulicy Radomskiej, podobniej jak rok temu, pojawiła się grupa protestujących osób.