JUŻ W KIOSKU

Aktywni czytelnicy w Iłży

2022-03-06 12:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci, podsumowała czytelnictwo za ubiegły rok. W XXIX edycji konkursu czytelniczego na NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA 2021 ROKU, nagrodzono 53. laureatów.

W gronie nagrodzonych znalazło się 20. przedszkolaków, 23. uczniów w wieku 7-12 lat. Przyznano także nagrody w kategorii młodzież – tu wyłoniliśmy 10. laureatów.

Nagrody – książki popularno  -naukowe oraz dyplomy, wręczali dyrektor biblioteki Katarzyna Pomorska oraz Sekretarz Gminy Grzegorz Kopciał. Na spotkaniu zostały zaprezentowane filmy zrealizowane przez bibliotekę na potrzeby ogólnopolskich konkursów, w których uczestniczyła w ubiegłym roku. Znalazły się wśród nich BOHATERON W TWOJEJ SZKOLE – POCZTÓWKA DO POWSTAŃCA”, „MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK, W ŚRODOWISKU LOKALNYM oraz spot „PRZYGODA ZE ZWIADOWCAMI”.

W roli głównej na filmach prezentowali się oczywiście nasi młodzi czytelnicy.

W ubiegłym roku, do Oddziału dla Dzieci, zakupiliśmy  629 książek ze środków własnych i z dotacji Ministra Kultury. W 2021 roku do Oddziału dla Dzieci było zapisanych 778. czytelników, to o 117. więcej niż w 2020 roku - roku z ograniczeniami pandemicznymi - ale i o 86 więcej niż w 2019 roku. Ci oto czytelnicy wypożyczyli 13020 książek i audiobooków, to porównując z 2020 rokiem, więcej o 3222 wypożyczeń. Bardzo nas to cieszy.

Dziękujemy naszym młodym czytelnikom, ich rodzicom i opiekunom, że nasza oferta książek i różnorodnych zajęć animacyjnych jest przyjmowana z sympatią i tak dużą frekwencją. Z pewnością ta przyjaźń z książka i biblioteką zaowocuje w młodym pokoleniu wyobraźnią, mądrością, inteligencją i świadomym uczestnictwem w kulturze.

Brawo Wy!

Małgorzata Kosel Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci w Iłży
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Scena wiary

2023-12-06

Scena wiary

Amatorski Teatr Dramatyczny im. Księdza Infułata Czesława Wali działający w sanktuarium maryjnym w Kałkowie - Godowie (gmina Pawłów), obchodzi w tym roku 50 - lecie istnienia. Przez ten czas w jego repertuarze pojawiły się spektakle, które zdobywając uznanie publiczności zagościły w nim na stałe. Tak jest m.in. z pokazywaną od lat w okresie adwentowym inscenizacją słynnego opowiadania Charlesa Dickensa "Opowieść wigilijna" .   
Pamięci Stanisława Orła

2023-12-05

Pamięci Stanisława Orła

Gminna Biblioteka Publiczna im. Michała Basy w Pawłowie wydobyła z mroków zapomnienia postać dawnego mieszkańca gminy. To Stanisław Orzeł, urodzony w Chybicach nauczyciel i pisarz, który swoje dorosłe życie spędził w Tarnobrzegu. W czasie poświęconego mu spotkania była okazja do zapoznania się z jego literackim warsztatem. 
Przyjaciółka młodych czytelników

2023-10-26

Przyjaciółka młodych czytelników

 Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży otrzymała wyróżnienie w 2. edycji ogólnopolskiej akcji "Biblioteka Przyjazna Dzieciom", zorganizowanej przez Przystanek Rodzinka.
Zamordowani mieszkańcy upamiętnieni

2023-09-13

Zamordowani mieszkańcy upamiętnieni

W miejscowości Celiny odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą czwórce mieszkańców gminy Bodzentyn zamordowanych przez Niemców w czasie II wojny światowej.    
Rowerami na Westerplatte

2023-09-01

Rowerami na Westerplatte

Mieszkańcy gminy Bodzentyn, w tym m.in. burmistrz Dariusz Skiba wzięli udział w przedsięwzięciu sportowo - patriotycznym. Rowerami dotarli z Kielc na Westerplatte 1 września, by w ten sposób przypomnieć o 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej i uczcić jej ofiary.     
Z pożytkiem dla pszczół

2023-08-10

Z pożytkiem dla pszczół

Na terenie Bodzentyna przybywa ozdobnej roślinności. Władze gminy od kilku lat pozyskują pieniądze na takie zielone inwestycje w wyniku czego zrealizowano do tej pory ponad tysiąc nasadzeń.  Aktualnie m.in. na bodzentyńskim rynku pojawiły się donice z miododajnymi śliwami wiśniowymi.    
Kupili wóz

2023-07-28

Kupili wóz

Ochotnicza Straż Pożarna w Psarach - Starej Wsi (gmina Bodzentyn) korzysta z nowo zakupionego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki MAN. Udało się to dzięki m.in pomocy finansowej mieszkańców.
Iłżecki festiwal folkloru

2023-07-20

Iłżecki festiwal folkloru

Już po raz 29- ty odbył się w Iłży Festiwal Folkloru im. Józefa Myszki. Był to wielki przegląd bogactwa kultury polskiej wsi, bo na konkurs zgłosiło się ponad 400 artystów. Reprezentanci powiatu starachowickiego: solistka Marta Zawłocka i Kapela Ludowa Zbigniewa Orczyka zostali docenieni wyróżnieniami.   
Kandydatka na Miss Polski z Bodzentyna

2023-07-07

Kandydatka na Miss Polski z Bodzentyna

Nasz region zaznacza swoją obecność w wyborach Miss Polski. Jedną z pretendentek do tego tytułu jest pochodząca z Bodzentyna Kamila Wzorek. O tym, czy odniesie sukces dowiemy się w niedzielę 16 lipca.
Akcja Żonkil w Iłży

2023-04-30

Akcja Żonkil w Iłży

Akcja Żonkil związana jest z rocznicą powstania w getcie warszawskim oraz bohaterem i ostatnim przywódcą Żydowskiej Organizacji Bojowej - Markiem Edelmanem. I chociaż od jakiegoś czasu 19 kwietnia można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy rozdają papierowe żonkile na ulicach, to nie wszyscy wiedzą, skąd wziął się ten zwyczaj.