JUŻ W KIOSKU

Aktywne przejście dla pieszych

2018-09-25 08:36:36

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Wyposażone w pulsatory aktywne przejścia dla pieszych zamontowane będą przy drodze wojewódzkiej: jedno w centrum Mirca, drugie w pobliżu Szkoły Podstawowej. - To droga o dużym natężeniu. Wielokrotnie zwracaliśmy się do zarządcy o budowę na niej aktywnych przejść dla pieszych, ale nie udało się tego zrealizować. W porozumieniu ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich, który jest zarządcą drogi 744, przygotowaliśmy więc projekt do programu "Razem bezpieczniej". Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz wniosek został zakwalifikowany do realizacji. Jestem przekonany, że już wkrótce mieszkańcy korzystający z nowych przejść dla pieszych będą czuć się na nich znacznie bezpieczniej – powiedział wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn. Umowę z wojewodą Agatą Wojtyszek wójt Mirca podpisał 16 września br. w Urzędzie Wojewódzkim. W spotkaniu uczestniczył m.in. senator Krzysztof Słoń oraz komendant wojewódzki policji nadinsp. Dariusz Augustyniak. (mac)  
INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

2022-09-14

Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

Po pięciu miesiącach od przejęcia placu budowy przez skarżyską firmę "Freedom" widać pracę włożoną w budowę obiektów zaplanowanych w ramach rewitalizacji Mirca.
Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

2022-09-10

Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

To dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Ruszają prace związane z opracowaniem projektu budowy sali gimnastycznej przy szkole w Osinach (gm. Mirzec).
W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

2022-09-04

W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

Samorządowcy z Gminy Mirzec upamiętnili bohaterów września 1939 roku. 
Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

2022-09-01

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

Cztery osoby otrzymały z rąk wójta Mirosława Seweryna akty nominacji na stanowiska kierownicze w placówkach oświatowo – opiekuńczych w Gminie Mirzec. Stanowiska objęły cztery panie.
Młodzi filateliści docenieni

2022-09-05

Młodzi filateliści docenieni

Wielokrotnie pisaliśmy o młodych filatelistach z Gminy Mirzec, gratulowaliśmy sukcesów i Was zachęcaliśmy do ich obserwowania. A gwarantuję, że warto, bo właśnie otrzymali nagrodę.
Mirzec świętował

2022-09-01

Mirzec świętował

W niedzielę, 28 sierpnia, cała Gmina Mirzec świętowała udane żniwa. Było pyszne jedzenie i doskonała zabawa.
Dożynki mirzeckie już w niedzielę

2022-08-26

Dożynki mirzeckie już w niedzielę

To będzie naprawdę dobra zabawa. 
Place zabaw jak nowe

2022-08-17

Place zabaw jak nowe

Zakończyła się modernizacja placów zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Mirzec.Prace wykonała firma Gadmet z Gadki, ich koszt wyniósł  147 461 złote.
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”. 
Folklor połączył pokolenia

2022-08-14

Folklor połączył pokolenia

Zaściankowość, przaśność, zapyziałość? Już nie, dziś moda na ludowszczyznę zatacza coraz szersze kręgi i trzeba przyznać, że na całe szczęście. Już nie zapyziałość, a folklor właśnie. Coś, co łączy ludzi i sprawia, że nagle to, co wydawało nam się przaśne okazuje się po prostu sielskie i urocze.