JUŻ W KIOSKU

Akademia Bezpieczeństwa gościła w mirzeckiej szkole

2018-11-20 09:56:38

Ocena:

0/5 | 0 głosów

 
To druga edycja akcji Akademia Bezpieczeństwa, której organizatorem jest Fundacja PZU. Bierze w niej udział 15 szkół z Polski, wśród nich Szkoła Podstawowa im. Kamili i Józefa Spytków w Mircu.

- Docieramy do szkół w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, gdzie jest szczególna potrzeba edukacji dla bezpieczeństwa, gdzie brakuje bezpiecznych przejść dla pieszych, gdzie nie ma ścieżek rowerowych, a uczniowie do szkół często dojeżdżają autobusami. Szkoła w Mircu zakwalifikowała się do udziału w programie, dzięki czemu przez kilka godzin organizujemy dla uczniów zajęcia z profilaktyki bezpieczeństwa – mówiła Joanna Kornek z firmy SOS Music, która na zlecenie Fundacji PZU przeprowadziła szkolenie.

Zajęcia sprofilowano ze względu na wiek uczestników. Na młodszych czekały strefy: Teatru, bezpiecznego ruchu i rozrywki oraz pierwszej pomocy. Odbyły się również interaktywne zajęcia z aktorkami, przygotowano mobilne miasteczko ruchu drogowego, mobilny rowerowy tor przeszkód, konkursy plastyczne, zajęcia z ratownikiem oraz fotobudkę.

Starsi uczniowie korzystali ze Strefy bezpiecznego dorastania. Spacerowali w alkogoglach i narkogoglach, rozmawiali na temat zagrożeń w Internecie, cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej. Uczniowie starszych klas brali też udział w zajęciach Strefy bezpiecznego ruchu i rozrywki i Strefy pierwszej pomocy.

Wszyscy uczniowie mirzeckiej podstawówki otrzymali odblaskowe gadżety, zakładki z instrukcją udzielania pierwszej pomocy, zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa w Internecie. Natomiast szkoła w Mircu otrzymała apteczkę pierwszej pomocy. Całość zajęć finansowana była przez Fundację PZU.

[gallery ids="48353,48354,48355,48356,48357"]

(azab)

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU

2022-09-30

"Dobra pszczoła" z kolejnym sukcesem

Pasieka "Dobra Pszczoła' z Małyszyna Dolnego to miód najlepszej jakości, potwierdzają to klienci, którzy po płynne złoto ustawiają się w kolejce, ale także nagrody, które właściciele pasieki zdobywają gdziekolwiek się pojawią.
Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

2022-09-14

Postępują prace przy rewitalizacji Mirca

Po pięciu miesiącach od przejęcia placu budowy przez skarżyską firmę "Freedom" widać pracę włożoną w budowę obiektów zaplanowanych w ramach rewitalizacji Mirca.
Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

2022-09-10

Pierwszy krok w kierunku budowy sali gimnastycznej w Osinach

To dobra informacja dla uczniów i nauczycieli. Ruszają prace związane z opracowaniem projektu budowy sali gimnastycznej przy szkole w Osinach (gm. Mirzec).
W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

2022-09-04

W hołdzie poległym we wrześniu 1939 roku

Samorządowcy z Gminy Mirzec upamiętnili bohaterów września 1939 roku. 
Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

2022-09-01

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

Cztery osoby otrzymały z rąk wójta Mirosława Seweryna akty nominacji na stanowiska kierownicze w placówkach oświatowo – opiekuńczych w Gminie Mirzec. Stanowiska objęły cztery panie.
Młodzi filateliści docenieni

2022-09-05

Młodzi filateliści docenieni

Wielokrotnie pisaliśmy o młodych filatelistach z Gminy Mirzec, gratulowaliśmy sukcesów i Was zachęcaliśmy do ich obserwowania. A gwarantuję, że warto, bo właśnie otrzymali nagrodę.
Mirzec świętował

2022-09-01

Mirzec świętował

W niedzielę, 28 sierpnia, cała Gmina Mirzec świętowała udane żniwa. Było pyszne jedzenie i doskonała zabawa.
Dożynki mirzeckie już w niedzielę

2022-08-26

Dożynki mirzeckie już w niedzielę

To będzie naprawdę dobra zabawa. 
Place zabaw jak nowe

2022-08-17

Place zabaw jak nowe

Zakończyła się modernizacja placów zabaw przy szkołach podstawowych w gminie Mirzec.Prace wykonała firma Gadmet z Gadki, ich koszt wyniósł  147 461 złote.
Będzie chodnik

2022-08-15

Będzie chodnik

Już niedługo mieszkańcy Mirca będą mogli się korzystać z chodnika, który powstanie w pobliżu rewitalizowanego terenu. 123 metry lewostronnego chodnika dla pieszych będzie realizowana w ramach projektu „Zintegrowana rewitalizacja Mirca”.