JUŻ W KIOSKU

A w gminie Brody...

2022-10-09 09:00:00

Ocena:

0/5 | 0 głosów

Pożegnali lato na rok, a jesień przywitano pieczonym ziemniaczkiem.

fot. UG Brody 

W sobotę, 24 września, w Szkole Podstawowej im Janusza Korczaka w Brodach odbył się sołecki piknik integracyjny pod hasłem „Żegnaj lato na rok”. Przybyłych gości witały dyrektor szkoły Nina Milanowska i radny sołectwa Brody Jerzy Banasik, honorowym gościem pikniku była wójt Gminy Brody Marzena Bernat. Obecni byli również radny Rady Gminy Roch Kudelski i sekretarz gminy Marcin Góźdź, organizatorem pikniku był Radny Jerzy Banasik, rodzice i nauczyciele szkoły.

Zabawa na świeżym powietrzu była doskonałym sposobem na spędzenie sobotniego popołudnia. W programie artystycznym znalazły się wiersze i piosenki o tematyce jesiennej, przygotowane przez uczniów szkoły. Wielkimi brawami nagrodzono występ zespołu instrumentalno – wokalnego z klasy trzeciej. Wspólna zabawa była okazją do sportowej rywalizacji. Odbyły się - między innymi - wyścigi z ziemniakiem na drewnianej łyżce, rzuty ziemniakiem do kosza, obieranie jabłek (najdłuższa ostrużyna).

Niezależnie od wyników, wszyscy biorący udział w zabawach sportowych otrzymali upominki ufundowane przez wójt Marzenę Bernat, a także słodycze od sołtys Marii Jagieły. Dzieci chętnie korzystały z dmuchańców, a dla roztańczonych były zabawy taneczne: nauka tańca belgijskiego i popularne „kaczuchy”.

Uczniowie mogli zobaczyć na stoisku Lasów Państwowych dary lasu i usłyszeć wiele ciekawostek o lesie prezentowanych przez  Dorotę Pomorską i Mateusza Latałę. Chętni mogli wziąć udział w quizie na temat flory i fauny polskich lasów. Nagrodami były kolorowanki tematyczne i wodne tatuaże ze zwierzętami. Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki OSP w Brodach ze specjalistycznym wyposażeniem, prezentowany przez strażaków Łukasza Mazura, Dawida Sobonia i Bartosza Szymańskiego. Chłopcy próbowali swoich sił w obsłudze węża gaśniczego.

Błysk w oczach dzieci wywołał radiowóz policji. Najmłodsi mogli usiąść za kierownicą pojazdu, zobaczyć wyposażenie radiowozu i porozmawiać z policjantami. Komisariat Policji w Brodach reprezentowali: młodszy aspirant Mariusz Dwojak i sierżant Arkadiusz Cisak. Od przedstawicieli WRD KPP w Starachowicach, sierżanta Pawła Szczygła i sierżanta Marcina Krawczyka uczniowie otrzymali odblaskowe breloczki.

Wspólna zabawa uczniów, rodziców, nauczycieli i mieszkańców była doskonałym sposobem na aktywny rodzinny wypoczynek. Na uczestników czekał słodki poczęstunek, smakowity bigos i palące się ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski i ziemniaki. Niespodzianką dla uczniów były paczki ze słodyczami ufundowane przez Radnego Jerzego Banasika. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy poprzez swoją obecność i zaangażowanie przyczynili się do cudownie spędzonego czasu.

Tego samego dnia pod wiatą w pobliżu leśniczówki mieszkańcy sołectwa Lubienia uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym pod nazwą „Święto pieczonego ziemniaka”. Wspólne pieczenie ziemniaczków sprzyjało rozmowom i zabawie, a uczestnicy wcale nie mieli ochoty się rozstawać. 

Organizatorami „Święta pieczonego ziemniaka” byli Sołtys Jerzy Janiec z Radą Sołecką, Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Lubienianie” pod przewodnictwem Prezesa Agnieszki Gałki oraz Radny Lubieni Dariusz Łodej.

INNE ARTYKUŁY Z TEGO DZIAŁU
Gmina Brody: złóż wniosek na zakup węgla w 2023 roku

2023-01-16

Gmina Brody: złóż wniosek na zakup węgla w 2023 roku

Ruszył preferencyjny zakup węgla z polskich kopalni w 2023 roku. Wnioski składa się do Urzędu Gminy Brody - na piśmie w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy Brody lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej (z kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym). W kolejnym kroku Urząd Gminy Brody będzie się kontaktować z mieszkańcami w celu uzgodnienia dalszych czynności.
Koncert kolęd w Krynkach - Mateusz Mijal i lokalni artyści

2023-01-14

Koncert kolęd w Krynkach - Mateusz Mijal i lokalni artyści

Przepiękny koncert kolęd odbył się w sobotę (7 stycznia) w barokowym kościele w Krynkach. Stare sklepienia oświetliły lasery i kolorowe oświetlenie sceniczne. Gwiazdą wieczoru był Mateusz Mijal, który zachwycił publiczność śpiewem. Wszyscy klaskali i włączali się w śpiew popularnych kolęd. 
Znakomita zabawa podczas „Sylwestra pod Gwiazdami”

2023-01-04

Znakomita zabawa podczas „Sylwestra pod Gwiazdami”

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią mieszkańcy Brodów mogli ponownie przywitać Nowy Rok podczas „Sylwestra pod Gwiazdami”, imprezy plenerowej pod patronatem Wójta Gminy Brody Pani Marzeny Bernat.
Jasełka w Adamowie

2023-01-01

Jasełka w Adamowie

Maluchy z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Adamowie,przygotowane przez Patrycję Walkiewicz i Małgorzatę Bednarską, przygotowały niespodziankę dla swoich rodziców i dziadków zapraszając ich na przedstawienie bożonarodzeniowe.
Gminne jasełka w Rudzie

2022-12-23

Gminne jasełka w Rudzie

"Droga do Betlejem" - taki tytuł miały gminne jasełka zorganizowane w środę (21 grudnia) przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Rudzie. Szkoła w tym czasie pełna była bożonarodzeniowej symboliki. Po przedstawieniu obecni przełamali się opłatkiem.
Mikołaj wśród najmłodszych [galeria]

2022-12-11

Mikołaj wśród najmłodszych [galeria]

W poniedziałek i wtorek (5,6 grudnia) Mikołaj zrobił objazd po przedszkolach i oddziałach przedszkolnych, prowadzonych przez gminę Brody. Odwiedził, szkoły w Krynkach, Brodach, Lubieni, Lipiu, Rudzie, Adamowie, Dziurowie, i Stykowie. Był także w Punktach Dziennej Opieki nad Dziećmi do lat 3 w Rudzie i Adamowie.
Bożonarodzeniowy klimat nad Zalewem

2022-12-02

Bożonarodzeniowy klimat nad Zalewem

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Drugi Jarmark Świąteczny, który odbędzie się 10 grudnia 2022 roku na Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim!
Z miłości do zwierzaków

2022-12-04

Z miłości do zwierzaków

Na brzegu błękitnej rzeczki Mieszkają małe smuteczki. Ten pierwszy jest z tego powodu, Że nie wolno wchodzić do ogrodu, Drugi - że woda nie chce być sucha, Trzeci - że mucha wleciała do ucha, A jeszcze, że kot musi drapać, Że kura nie daje się złapać, Że nie można gryźć w nogę sąsiada I że z nieba kiełbasa nie spada, A ostatni smuteczek jest o to, Że człowiek jedzie, a piesek musi biec piechotą. Lecz wystarczy pieskowi dać mleczko I już nie ma smuteczków nad rzeczką.
Podziękowania dla „Małych Wojaczek”

2022-12-01

Podziękowania dla „Małych Wojaczek”

Dziewczęta z zespołu wokalnego „Małe Wojaczki” z Zespołu Placówek Oświatowych w Stykowie gościły na listopadowej sesji Rady Gminy w Brodach.  Wokalistki zostały docenione i uhonorowane przez gminny samorząd.
Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Brody

2022-11-28

Uroczyste przekazanie wozu strażackiego dla OSP Brody

W sobotę (26 listopada br.) przed strażnicą OSP Brody odbyło się uroczyste przekazanie dla druhów z tej jednostki średniego wozu ratowniczo-gaśniczego Iveco Eurocargo z oznaczeniem GBA 2,5/16.