Gospodarze górą!

Turniej w Starachowicach

Rywalizacja dwóch roczników w ramach cyklu Turniejów X Hal, organizowanego przez Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, odbyła się w Starachowicach. Gospodarzem zawodów roczników 2000 i 2002 była Juventa, która triumfowała w obu turniejach.

Turniej X Hal to zawody organizowane przez Świętokrzyski Związek piłki Nożnej w okresie zimowym dla zawodników grup młodzieżowych. Zwyczajem jest, że każdorazowo zawody odbywają się w innym mieście. W minionym tygodniu młodych piłkarzy z roczników 2000 i 2002 gościliśmy w naszym mieście, bowiem organizatorem była Juventa.

W obu przypadkach do rywalizacji przystąpiły te same zespoły. O awans do turnieju finałowego, oprócz gospodarzy, walczyli zawodnicy Sokoła Starachowice, Stykovii Styków i Granatu Skarżysko. Co ciekawe, po zakończeniu zmagań w obu rocznikach kolejność końcowa była identyczna. Dwukrotnie triumfowała Juventa wyprzedzając Granat, Stykovię i Sokół.

Mimo iż do rywalizacji przystąpiły osobne roczniki, turniej miał charakter jednolity, a zespoły rocznikowo podzielone zostały na dwie grupy, które rywalizowały na przemian. Zasada była prosta, grano każdy z każdym, a zwycięzcę wyłoniła tabela. Młodzi zawodnicy starachowickiej Juventy mieli bardzo udany dzień, bowiem obie drużyny pewnie wygrały wszystkie mecze i zajęły w swoich grupach pierwsza miejsca z kompletem punktów.

 

GRUPA A - ROCZNIK 2000

 

Wyniki: Granat - Juventa (1:2), Stykovia - Sokół (2:1), Granat - Sokół (3:0), Juventa - Stykovia (2:1), Granat - Stykovia (4:1), Sokół - Juventa (1:4).

 

                                Tabela końcowa

1. Juventa Starachowice 3 9 8:3

2. Granat Skarżysko 3 6 8:3

3. Stykovia Styków  3 3 4:7

4. Sokół Starachowice  3 0 2:9

 

Najlepszy zawodnik turnieju: Michał Mydlarz (Granat)

Najlepszy bramkarz turnieju: Paweł Zdziechowicz (Juventa)

Król strzelców turnieju: Kacper Kotwica (Juventa)

 

GRUPA B - ROCZNIK 2002

 

Wyniki: Granat - Juventa (1:3), Stykovia - Sokół (3:0), Granat - Sokół (5:1), Juventa - Stykovia (7:1), Granat - Stykovia (4:2), Sokół - Juventa (1:4).

 

                 Tabela końcowa

1. Juventa Starachowice 3 9 14:3

2. Granat Skarżysko 3 6 10:6

3. Stykovia Styków  3 3 6:11

4. Sokół Starachowice  3 0 2:12

 

Najlepszy zawodnik turnieju: Michał Malczyk (Juventa)

Najlepszy bramkarz turnieju: Jakub Orlikowski (Granat)

Król strzelców turnieju: Maciej Walkowiak (Granat)

 

Zwycięzcy w swoich grupach wywalczyli sobie prawo udziału w turnieju finałowym cyklu X Hal. Odbył się w Kielcach, a rywalizowały tam najlepsze zespoły ze wszystkich wcześniejszych turniejów. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ