IŁŻECKI FINAŁ WOŚP

Iłża

IŁŻECKI FINAŁ WOŚP

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy obfitował w Iłży w wiele ciekawych imprez, rozgrywek sportowych oraz kwest z udziałem honorowych gości i młodych wolontariuszy.

Od wczesnych godzin rannych na ulicach Iłży i w okolicznych miejscowościach kwestowało ponad 150 wolontariuszy z iłżeckiego sztabu. Opiekowali się nimi nauczyciele, harcerze oraz czuwający nad bezpieczeństwem kwest policjanci.

  Iłżanie, wzorem lat ubiegłych, chętnie obdarowywali młodzież datkami na rzecz WOŚP i dlatego wolontariusze zadowoleni przynosili ciężkie orkiestrowe skarbonki do sztabu WOŚP w Domu Kultury. Liczyła je doświadczona grupa rachmistrzów: pracownicy MGOPS i Domu Kultury pod czujnym okiem przedstawicieli jednego z iłżeckich banków. Kwestujący przez cały dzień wolontariusze zebrali na ulicach Iłży ponad 5,5 tys. zł. Równie obfity plon przyniosły kwesty w okolicznych miejscowościach. W Jasieńcu Iłżeckim zebrano1391,20 zł, na terenie Błazin i Koszar uzbierano707,85 zł, w puszce wolontariuszy z Pakosławia było 589,11 zł, a w tej z Seredzic 455,50 zł. Dobre rezultaty przyniosły również zbiórki pieniędzy do puszek ustawionych w sklepach, firmach i instytucjach na terenie miasta. 812,51 zł zebrano w aptece Marii Witek na Osiedlu Stanisława Staszica, prawie 700 zł było w puszce apteki Łucji Adamskiej przy ul. Kochanowskiego. 407,06 zł zebrali pracownicy Gminnej Przychodni Zdrowia, 289,63 zł wpłynęło do puszek w Banku Spółdzielczym.

  Kwestowali również uczniowie na terenie iłżeckich szkół. Do zbiórki na rzecz WOŚP po raz kolejny włączyły się przedszkolaki i zebrały największą kwotę 405,02 zł. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej zebrali 319,60 zł, a iłżeccy gimnazjaliści 260,02 zł.

  W godzinach popołudniowych mieszkańcy Iłży i okolicznych miejscowości oraz goście z gmin Rzeczniów i Wierzbica uczestniczyli w iłżeckim finale WOŚP zorganizowanym na hali sportowej iłżeckiego gimnazjum. Program imprezy wypełniły rozgrywki halowej piłki nożnej drużyn samorządowych, pokazowe mecze panów powyżej 100 kg z Iłży, Wierzbicy oraz drużyn złożonych z pań i panów przebranych za panie z Rzeczniowa i Iłży. W rozgrywkach drużyn samorządowych czołowe miejsce zajęły drużyny Gminy Iłża oraz ZPD Kajmex. W meczu puszystych panów Wierzbica okazała się lepsza od Iłży, a w meczu pań i przebranych panów był remis. W przerwach między meczami odbywały się interesujące występy artystyczne. Tańczyły i śpiewały dzieci szkolne z Grabowca i Rzeczniowa. Piękny pokaz taneczny zaprezentowały grupy taneczne Hip Hop z Iłżeckiego Domu Kultury oraz TOP DENS i KARMIN z SDK w Jasieńcu. Nastrojowe piosenki zaprezentowały młode uzdolnione wokalistki z Iłżeckiego Domu Kultury - Monika Wolbergier i Iza Durasiewicz. Skoczne ludowe rytmy serwowała natomiast Kapela Iłżecka oraz Jaskółka z Małomierzyc. Wystąpił też Zespół Wokalny Klubu Seniora działający w Iłżeckim Domu Kultury.

  Wiele emocji wywołała sprzedaż darów przekazanych przez darczyńców i sponsorów Iłżeckiego Finału WOŚP. Największe ceny uzyskały dzieła sztuki iłżeckich artystów oraz uczestników wakacyjnego pleneru malarskiego. Za 350 zł sprzedano obraz Marty Wasatko, za tyle samo poszła maskotka Klubu Motocyklowego Trzy Korony, za 250 zł i 200 zł kupiono obrazy poplenerowe, a po 200 zł uzyskano na aukcji za kosiarkę ufundowaną przez sklep Husqvarna i torty z inicjałami WOŚP z iłżeckiej cukierni Delicja B. i A. Sikorscy. Za 150 zł sprzedano zestaw Starostwa Powiatowego, a za 100 zł zabytkową fajkę przekazaną przez wiceprzewodniczącego Sejmiku Samorządu Województwa Mazowieckiego Bożennę Pacholczak.Łącznie podczas iłżeckiego finału z kwest oraz sprzedaży darów zebrano 20 075,19 zł.

Tradycyjnie imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni opracowany i wykonany przez Mariusza Surusa. Oglądali go liczni mieszkańcy ziemi iłżeckiej oraz przybyli goście. Organizatorami iłżeckiego Finału WOŚP serdecznie dziękują za pośrednictwem Gazety wszystkim za pomoc w jej zorganizowaniu. Szczególne kierują do burmistrza i Rady Miejskiej Iłży, Starostwa Powiatowego w Radomiu, Publicznego Gimnazjum Gminnego, Gminnego Zrzeszenia LZS, zakładu Wodociągów i Kanalizacji, firm: KAJMEX, HUSQVARNA, ESBUD, GR Studio oraz Gminnej Spółdzielni, MGOPS, Gminnej Przychodni Zdrowia, Sklepu Jedynka H.i M.Surusowie, szkół i placówek handlowych.

Krzysztof Kozera

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ