Uczczono pamięć sowieckich ofiar

Wydarzenia, których nie da się zatrzeć

W numerze

Uczczono pamięć sowieckich ofiar

Wydarzenia, których nie da się zatrzeć

Odsłonięciem sześciu tablic epitafijnych pod Krzyżem Katyńskim upamiętniono w Starachowicach 73. rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.
Hymnem państwowym i wierszem Zbigniewa Herberta rozpoczęto poniedziałkowe uroczystości, które współorganizowały z miastem: Rodzina Katyńska oraz  Jednostka Strzelecka 2044 w Starachowicach. 
Na cokole Krzyża Katyńskiego pojawiło się sześć kolejnych tabliczek z nazwiskami żołnierzy z naszego regionu, zamordowanych w 1940 r. na nieludzkiej ziemi: Wiesława Kapuścińskiego, Wacława Kordowskiego, Stanisława Zielińskiego, Józefa Borowieckiego, Mariana Karczewskiego i Andrzeja Wólczyńskiego.  
Odsłonięcia tabliczek dokonali: Magdalena Łodej, prezes Rodziny Katyńskiej w Starachowicach, wiceprezydent Małgorzata Szlęzak i Aleksander Filipowski - kombatant Armii Krajowej, a poświęcił je ksiądz Tadeusz Żak z parafii p.w. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Wiązanki i znicze złożyli samorządowcy, delegacje organizacji i szkół. Wieczorem w kościele Wszystkich Świętych odprawiona została uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ