Technicy z żyłką przedsiębiorczości

Mają pomysły na biznes

W numerze

Technicy z żyłką przedsiębiorczości

Mają pomysły na biznes

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach powstanie lokalne biuro Młodzieżowego Inkubatora Przedsiębiorczości. Jest to zasługą uczniów, którzy uczestniczyli w wakacyjnych praktykach i stworzyli jeden z najlepszych biznesplanów w regionie.
Zawierał on bardzo dokładny i szczegółowy opis ich propozycji, z uwzględnieniem kwalifikacji beneficjenta, innowacyjności pomysłu, znajomości produktu, rynku i konkurencji, a także analizy finansowej. Tworzyła go piątka uczniów: Angelika Grzyśka, Emilia Orczyk, Natalia Chmielecka, Magdalena Jakubowska z klasy technik organizacji reklamy oraz technik informatyk czyli Adrian Gorzkowski, którzy znaleźli się w gronie najlepszych z województw: świętokrzyskiego i mazowieckiego, wyłonionych do usługi preinkubacji. Firma działająca w ramach Młodzieżowego Inkubatora Przedsiębiorczości będzie jego jednostką Izby Gospodarczej "Grono Targowe Kielce". 
- Moim uczniom nie odpowiada już ciągła praca na etacie, chcą się odnaleźć w nowej rzeczywistości - mówi dyrektor Grażyna Małecka. - A usługa preinkubacji zapewni im innowacyjne zaplecze, które pozwoli funkcjonować w otoczeniu na najwyższym poziomie i realizować się zgodnie z życzeniem. 
Prowadząca nadzór nad lokalnym biurem MIP Maria Niedopytalska wspiera działania młodzieży w dążeniu do osiągnięcia sukcesu. 
- Dzięki realizacji usługi preinkubacji nasi uczniowie zapoznają się z możliwościami, jakie daje im innowacyjny biznes i nie będą się bali podejmować ryzyka - mówi dyrektor. - Bo walka o lepsze jutro jest bardzo ważna 
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ