Z raportów

 Okradli w busie
Portfel z dokumentami oraz 200 zł ukradziono 22 września 31-letniemu mężczyźnie, który jechał busem. Doszło do tego na trasie między Kielcami a Nową Słupią. 
 
Zabrali z auta 
Tego samego dnia w Bodzentynie przy ulicy Kieleckiej, z niezamkniętego peugeota 106 ukradziono torebkę z portfelem, dokumentami oraz pieniędzmi, o łącznej wartości 130 zł. Wszystko należało do 36-letniej kobiety. 
 
 Wypompowali z baków
500 litrów oleju napędowego o łącznej wartości 3 tys. zł ukradziono w nocy z niedzieli na poniedziałek z baków trzech ciężarówek, zaparkowanych na nieogrodzonym terenie w Brodach. Samochody renault i scania należały do 47-letniego mężczyzny. 
 
Chuligański wybryk 
W nocy z 22 na 23 września wybito kamieniem szybę w alfie romeo, zaparkowanej przy  ulicy Radomskiej w Starachowicach. Wandal skopał też błotnik. Straty oszacowano na ponad tysiąc złotych. 
                               
Zderzył się z rowerzystą 
W poniedziałek, tuż przed godz. 10.00, na ulicy Miodowej w Starachowicach doszło do zderzenia hondy accord z rowerzystą. 21-letni kierowca podczas skręcania na stację Statoil, nie ustąpił pierwszeństwa 50-letniemu cykliście, który w wyniku zderzenia trafił do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej opuścił placówkę. Obaj kierowcy byli trzeźwi. 
 
Amator gotowania?
Kuchenki: gazową i mikrofalowaną oraz dużą butlę gazową ukradziono między niedzielą a poniedziałkiem z niezamieszkałego domu przy ulicy Polnej w Starachowicach. Straty oszacowano na ok. 300 zł. 
 
Nieudane zakupy
23- letni mężczyzna zgłosił starachowickim funkcjonariuszom, że na jednym z portali internetowych kupił 2 września za 1236 zł telefon komórkowy, pieniądze przelał na wskazane konto, ale towaru nie otrzymał. 26 - letni mieszkaniec Lubieni kupił natomiast 1 czerwca tym samym sposobem klucz do gry komputerowej za 259,99 zł. Mimo że wpłacił tę kwotę na konto portalu, do chwili obecnej nie otrzymał zakupionego towaru. Żadnemu z poszkodowanych nie zwrócono też gotówki, a kontakt ze sprzedającymi stał się niemożliwy. Postępowanie prowadzi KPP Starachowice. 
 
Po pijaku i bez "prawka"
 26 września na ul. Sportowej w Brodach, policyjny patrol zatrzymał do kontroli volkswagena polo, którym kierował 19-letni mieszkaniec Brodów. Jak się okazało, mężczyzna trzeźwy nie był, miał w organizmie ok. 1,6 promila alkoholu. Nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. 
 
Straciły pieniądze i dokumenty
Portfel ze 199 zł i dowodem osobistym ukradziono na targowisku miejskim 27 września 47 - letniej mieszkance Wąchocka. Tego samego dnia na "targowicy" portfel, w którym było 25 zł, dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja ZUS, legitymacja studencka i karta bankomatowa, straciła 20 - letnia mieszkanka gminy Mirzec. Postępowanie prowadzi KPP Starachowice.
 
Ukradli pokrywy
  Cztery żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych padły łupem złodziei, którzy w nocy z czwartku na piątek grasowali w Krynkach. Wartość strat oszacowano na ponad tysiąc złotych. 
„Buchnęli” ze stodoły
Między 27 a 28 września, ze stodoły jednej z posesji w Bodzentynie ukradziono motorower, należący do 30-letniego mężczyzny. Sprzęt był wart ok. 800 zł. 
Pechowa sobota
   Portfel z dokumentami, prawem jazdy, kartami do bankomatu i kredytową oraz gotówką (100 zł) ukradziono mieszkance miasta w sobotę przy ulicy Targowej w Starachowicach. Złodziej wykorzystał jej nieuwagę i wyjął portmonetkę w torebki. 
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ