reklama

Wierzą w swój awans

Dobrze im się strzelało

Informacje sportowe

Wierzą w swój awans

Dobrze im się strzelało

Ośmiu strzelców ze Starachowic ma szansę udziału w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie. W ostatnich eliminacjach, rozegranych w Starachowicach, uzyskali trzecią klasę sportową.
W zawodach strzeleckich juniorów młodszych z województw: świętokrzyskiego i łódzkiego, które odbyły się  na obiektach "Świtu", wystartowało prawie 35 zawodników, który rywalizowali w karabinie pneumatycznym i sportowym, pistolecie pneumatycznym, dowolnym  i sportowym. Wśród pan prym wiodły starachowiczanki i w grupie juniorek młodszych (pistolet pneumatyczny 40 strzałów) zdominowały podium. Na miejscu pierwszym znalazła się Agata Nowak, drugie należało do Pauliny Tuźnik, a trzecie do Justyny Gadowskiej. Wśród panów najlepiej spisał się Łukasz Kiepas, który zajął trzecią lokatę. Taki sam wynik osiągnął w pistolecie dowolnym 40 strzałów. Na miejscu piątym w pistolecie pneumatycznym był Jakub Moskal, na szóstym Karol Sznura, a siódme zajął Mikołaj Panaszewski. W karabinie pneumatycznym 40 strzałów Damian Krępa uplasował się na drugiej pozycji,  w pistolecie sportowym 30+30 strzałów juniorek młodszych wygrała Agata Nowak, druga była Paulina Tuźnik, a trzecia - Justyna Gadowska.Wszyscy uzyskali minimum, czyli III klasę sportową w poszczególnych konkurencjach, co jest jednoznaczne z szansą zakwalifikowania się do Finału OOM.
- Mam nadzieję, że wszyscy się zakwalifikują do Olimpiady Młodzieży - powiedziała Małgorzata Wadowska, jedna z trenerek.
Przed strzelcami ze Starachowic zgrupowanie szkoleniowe, które odbędzie się na początku lipca i ciężka praca, a później wyjazd i walka o medale, miejsca i punkty dla województwa świętokrzyskiego. Życzymy im samych wygranych, wystrzelanych życiówek i jak najlepszych pozycji w klasyfikacji. 
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ