Podzielili się pucharami

Młode "rakiety" walczyły na korcie

Informacje sportowe

Podzielili się pucharami

Młode "rakiety" walczyły na korcie

Kacper Kaczor i Gabriel Wiktorzak zostali zwycięzcami pierwszego w tym roku młodzieżowego turnieju tenisa, rozegrano na kortach w Starachowicach. Swoje rakiety skrzyżowało tam ponad dwudziestu zawodników, także ze Skarżyska- Kamiennej.
Turniej rozegrano w dwóch kategoriach wiekowych systemem pucharowym. W obu mieliśmy mocną reprezentację. O puchar walczyli: Michał Marzec, Kacper Pastuszka, Konrad Kosterski, Maciej Paprot, Piotr Sularz, Konrad Krawczyk w kategorii 10-13 lat, a także Kacper Kaczor, Łukasz Szyderski, Paweł Kamizela, Cyprian Wilk, Piotr Pawelec i Rafał Falisz w grupie 13 - 16 lat.  Rywalizowały również dziewczynki - Ola Kasperska i Dominika Wojarska, lecz udział zakończyły już w pierwszej rundzie.
Do strefy półfinałowej dotarło ośmiu młodych sportowców. W grupie młodszej Michał Marzec zmierzył się z Maćkiem Paprotem, wygrywając z nim 7:5, 7:6, a Gabriel Wiktorzak pokonał Patryka Samburskiego 6:2, 6:2. Obaj są ze Skarżyska. Finał był więc rozgrywką starachowicko - skarżyską, zakończoną pomyślnie dla naszych sąsiadów. Wiktorzak pokonał Marca w dwóch setach 6:3, 6:4. Starsza grupa wiekowa została zdominowana przez zawodników ze Starachowic. Łukasz Szyderski zmierzył się w niej z Damianem Samburskim (Skarżysko) i wygrał 6:4,6:4, natomiast Kacper Kaczor z Adrianem Ziomkiem (Skarżysko), którego pokonał 6:2, 6:4. Finał był powtórzeniem pojedynku z zeszłego roku, tym razem jednak Szyderski musiał uznać wyższość Kaczora, który wygrał z nim 6:2, 7:6. Był to chyba najbardziej pasjonujący pojedynek, podczas całego turnieju, obfitujący w wiele ciekawych akcji. Na pochwałę zasługują też inni, którzy walczyli ze słabościami, temperaturą i przeciwnikiem, za co zebrali gromkie oklaski od licznie kibicujących rodziców. 
  Wszystkie mecze stały na dobrym poziomie, uważa sędzia Tomasz Banasik. Zwycięzcy tradycyjnie otrzymali puchary, a pozostali też nie odeszli z pustymi rękami.  
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ