Sukcesy młodych poliglotów

Gimnazjum nr 3

W numerze

Sukcesy młodych poliglotów

Gimnazjum nr 3

O tym, jak ważne są umiejętności porozumiewania się w językach obcych, nikogo przekonywać nie trzeba. Najlepiej wiedzą o tym uczniowie Gimnazjum nr 3 w Starachowicach, którzy w konkursach językowych odnoszą sukcesy na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim.
W przedsięwzięciu ph. "Z niemieckim za pan brat" uczestniczyli uczniowie: Ewa Kędziora, Martyna Urban, Małgorzata Perchel, Sebastian Sajnóg, Natalia Sidor, Katarzyna Derlaga, Paulina Dwojak i Maciej Kaniewski. Przygotowani przez nauczycielkę języka niemieckiego Krystynę Kasicę wzięli udział w półfinale Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Przedsięwzięcie Uczniowskie - "Idea 2012". Uczniowie, oprócz zdobywania wiedzy, angażowali się także w działania społeczne na rzecz środowiska lokalnego. Dzięki temu zdobyli wiele umiejętności przydatnych w dorosłym życiu.  Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości - organizator rywalizacji edukacyjnej, zgłosiła więc starachowicką placówkę do Ministerstwa Edukacji Narodowej, jako miejsce, które będzie się mogło ubiegać o tytuł "Szkoły z pasją". 
Indywidualnym sukcesem może pochwalić się Małgorzata Perchel. Gimnazjalistka z "trójki" zajęła pierwsze miejsce w konkursie prac plastycznych inspirowanych lekturami w języku niemieckim. Pod opieką Krystyny Kasicy i konsultantki, którą była Emilia Piechowska, wykonała ilustrację do "Elvis in Kőln" Felix&Theo. W ramach tego konkursu uczniowie brali udział także w quizie, który dotyczył znajomości książki "Ma̋rchenkőnig". Tu także Małgosia nie miała sobie równych i zwyciężyła bezapelacyjnie, a w zmaganiach uczestniczyły również Paulina Mańko, Martyna Urban, Natalia Sidor i Katarzyna Lipiec. Uroczyste podsumowanie lingwistycznych sukcesów odbyło 15 czerwca br. w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. W obecności dyrektora ŚCDN, komisji oceniającej oraz przedstawicieli Instytutu Goethego w Krakowie, nasi laureaci odebrali nagrody. Dodatkowym wyróżnieniem dla Małgorzaty Perchel i jej opiekunki było udzielenie wywiadu do magazynu "Inspiracje". Gratulujemy!
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ