Kujszczyk najlepszy z naszych

Młodzież ze Świtu rywalizowała we Wrocławiu

W zawodach o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego we Wrocławiu najlepiej z zawodników Świtu spisał się Daniel Kujszczyk. Pozostali podopieczni Małgorzaty Wadowskiej zdobyli bezcenne doświadczenie.

Grupa starachowickich strzelców sprawdzała swoje umiejętności podczas zawodów o Puchar Prezesa Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Do Wrocławia pod opieką trenerki Małgorzaty Wadowskiej pojechali: Daniel Kujszczyk, Gabriela Rybicka, Julia Sławek, Aleksandra Orłowska i Kajetan Łodej. Ta grupa zawodników to starachowicka przyszłość strzelectwa sportowego.

Najlepiej z tego grona spisał się Daniel Kujszczyk, który znów udowodnił, że drzemią w nim ogromne możliwości. W rywalizacji juniorów młodszych w konkurencji pistoletu dowolnego młody starachowiczanin wywalczył brązowy medal z wynikiem 524 punkty. Zmagania w tej kategorii były niezwykle zacięte, a świadczy o tym chociażby fakt, że podium zapewnił sobie przewagą jednego punktu. Ponadto Kujszczyk w rywalizacji moxów wraz z utalentowaną Gabrielą Rybicką wywalczyli piątą lokatę. W tym przypadku również trwała zażarta walka o każdą pozycję. Od medalu naszych zawodników dzieliło tylko 12 punktów.

Pozostali nasi zawodnicy: Julia Sławek, Aleksandra Orłowska i Kajetan Łodej, zakończyli zmagania w swoich konkurencjach na dalszych pozycjach, ale dołożyli się do dorobku klubowego. Świt w klasyfikacji drużynowej zajął 22. miejsce, a wśród juniorek nasi zajęli 16. lokatę.