reklama

Reumatologia zawiesiła działalność

W starachowickim szpitalu

 

Radni Powiatu wielokrotnie debatowali o sytuacji w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej. Na ostatnich obradach poruszyli temat Oddziału Reumatologii, zaniepokojeni brakiem kadry. Na skutki nie trzeba było długo czekać. 

Dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach poinformowała 30 kwietnia br. o zawieszeniu działalności Oddziału Reumatologii do 31 maja br.

- Powyższe podyktowane jest rezygnacją z pracy dwóch specjalistów reumatologii i trudnościami w pozyskaniu nowych lekarzy, pomimo intensywnie podejmowanych starań w tym zakresie. Jednocześnie informujemy, że poradnia reumatologiczna nadal udziela świadczeń z zakresu reumatologii w niezmienionym zakresie i formie. Pacjenci wymagający hospitalizacji na oddziale reumatologicznym powinni kierować się do szpitali we Włoszczowie, Sandomierzu oraz Końskich, gdzie są oddziały reumatologiczne - czytamy w komunikacie PZOZ.

O potrzebie pozyskania specjalistów z zakresu reumatologii została poinformowana Konsultant Wojewódzka ds. reumatologii - dr n. med. Maria Maciejowska - Roge, która zaoferowała pomoc w tym zakresie.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ