Wiosenne spotkanie z tradycją

Wielka Wieś

Wąchock

Wiosenne spotkanie z tradycją

Wielka Wieś

 

Przepiękne stroje, potrawy i występ artystyczny towarzyszyły I Wiosennemu Spotkaniu z Tradycją i budzącą się do życia przyrodą, zorganizowanym w Wiejskim Domu Kultury w Wielkiej Wsi.

W programie były konkursy: "Nasz tradycyjny stół", "Nasza regionalna potrawa" oraz artystyczne prezentacje. Rywalizowały w nim dzieci z Zespołu Folklorystycznego ze Szkoły Podstawowej im. Świętokrzyskich Partyzantów AK w Wielkiej Wsi pod kierunkiem Katarzyny Karczewskiej, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich oraz ekipa Stowarzyszenia "Wielka Nasza Wieś". A wszystkich oceniała komisja w składzie: Jolanta Susfał, Zofia Bzdręga oraz Krzysztof Pecelt. Mieli "trudny orzech do zgryzienia", gdyż - jak przyznali - wszyscy uczestnicy bardzo się postarali. Potrawy na pięknie ozdobionych stołach były przepyszne, a występy artystyczne na wysokim poziomie, co podkreślił przewodniczący, Krzysztof Pecelt.

Nie mogło więc być inaczej niż ogłosić werdykt - trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii. Komisja podkreśliła przy ocenie udział dzieci oraz zaangażowanie rodziców w kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi i wiosną.

Przybyli goście i mieszkańcy mogli spróbować wszystkich potraw oraz wziąć udział w konkursach, przygotowanych przez instruktorów Wiejskiego Domu Kultury: Katarzynę Karczewską i Elżbietę Wróbel.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ