Dokończą trasę turystyczną

Brody

Brody

Dokończą trasę turystyczną

Brody

 

Trwają prace przy realizacji drugiego etapu rozbudowy drogi powiatowej Brody – Krynki. To inwestycja w rozwój turystyki nad Zalewem Brodzkim.

Odcinek od skrzyżowania z drogą krajową nr 9 do skrzyżowania z ulicą Poprzeczną w Krynkach zrobiono w ubiegłym roku. Także parking nad zalewem. A w tym roku powstanie koło tzw. "Oczka" kolejnych 78 miejsc dla aut. W drugim etapie rozbudowywana jest droga o długości ok. 1,3 km, do skrzyżowania z drogą krajową nr 42. Zostanie również wykonane oświetlenie całej ulicy Starachowickiej. Dzięki nowym chodnikom i ścieżkom rowerowym powstanie ciekawa trasa turystyczna, która służyć będzie do biegania i do nordic walkingu.

Wartość robót wynosi ok. 6 mln zł. Na zadanie uzyskano 50% dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Wkład finansowy gminy Brody w realizację zadania wynosi 26% kosztów, a Powiat Starachowicki pokrywa 24% wartości inwestycji. Wykonawcą zadania jest firma Aglet sp. z o.o. z Warszawy. Działania koordynuje Zarząd Dróg Powiatowych w Starachowicach.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ