Wojewódzki konkurs sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy

OHP

W numerze

Wojewódzki konkurs sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy

OHP

 

Rozegrano go w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach 24 kwietnia 2018 r. 

Tegoroczna edycja wojewódzkiego konkursu "Sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy" obejmowała rywalizację w zawodach: kucharz, fryzjer, stolarz oraz konkurs w ze znajomości zasad bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy. Adepci fryzjerstwa i kucharze najpierw pisali test wiedzy, a później sprawdzali się w części praktycznej. Zadaniem fryzjerów było wykonanie trwałej ondulacji na główkach treningowych oraz wykonanie fryzury na modelce, zgodnie z tematyką konkursu "fantazje z warkoczem 3D". Zwyciężyła Anna Gołosz z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Starachowicach, a II miejsca komisja konkursowa przyznała Marzenie Prusickiej z Jędrzejowa i Żanecie Jaros z hufca pracy w Końskich.

Zadaniem kucharzy było przygotowanie gołąbków bez zawijania z kaszą na sypko. W tej konkurencji I miejsce zajęła młodzież z OSIW Starachowice: Aleksandra Sikora i Damian Kempik, II miejsce zajęli uczestnicy z Końskich, a III drużyna z Jędrzejowa.

Konkurs w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy organizowany był we współpracy z Okręgową Inspekcją Pracy w Kielcach. Znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy potwierdzał test. Największą wiedzą wykazała się Katarzyna Wiśniewska z Końskich, II miejsce zajęła Elwira Sadowska ze Skarżyska-Kamiennej, a III miejsce zdobyła Patrycja Wiecha z OSIW Starachowice.

Laureaci I miejsc w każdej kategorii, będą reprezentowali Świętokrzyską Wojewódzką Komendę OHP na ogólnopolskim konkursie sprawny w zawodzie – bezpieczny w pracy, który odbędzie się od 14 do 17 maja w Pasłęku i w dniach 8-11 maja w Wasilkowie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ