Juventa-Kobex na podium

II Bieg Leszka Bebło

Wysoką formę biegacze Juventy-Kobex Starachowice potwierdzili tym razem w Gorzycach. W II Biegu Leszka Bebło aż czterokrotnie stawali na podium.

Zawodnicy starachowickiej Juventy-Kobex nie próżnują i co chwilę wynajdują imprezy sportowe, w których rywalizują o czołowe lokaty. W ostatnim czasie zawitali do Gorzyc, gdzie w różnych kategoriach wiekowych czterokrotnie wywalczyli miejsca na podium.

Rywalizację rozpoczął Filip Pożoga, który w "biegu przedszkolaka" na dystansie 100 m zajął 8. miejsce. Dla jednego z naszych najmłodszych zawodników był to debiut na oficjalnych zawodach. W biegu zawodników z klas I-III dwie nasze reprezentantki spisały się znakomicie i opanowany podium. Co prawda w rywalizacji na 300 m dziewczętom nie udało się wygrać, ale druga pozycja Nikoli Niekłań i trzecia lokata Wiktorii Smalec, to bardzo dobre osiągnięcia.

Podia wywalczyliśmy również w starszych kategoriach. W biegu na dystansie 600 m walczyli gimnazjaliści oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Na starcie tej rywalizacji pojawił się Kacper Zychowicz, który już kilkukrotnie pokazywał, że drzemią w nim ogromne możliwości. Występem w Gorzycach potwierdził, że jest w dobrej formie. Linię mety przebiegł jako trzeci i tym samym wywalczył brązowy medal.

Bieg główny rozegrano na dystansie 12 km. Barwy Juventy-Kobex reprezentował w nim prezes klubu, Dawid Kubiec, który ten występ może zaliczyć do udanych. Starachowiczanin przegrał z dwoma silnymi reprezentantami Ukrainy i również stanął na najniższym stopniu podium.

- Jestem zadowolony z tego występu. Solidnie przepracowana zima daje teraz efekty i naprawdę czuję się mocny. To dobry prognostyk przed ważnym startem, jaki czeka mnie pod koniec kwietnia - powiedział Gazecie Dawid Kubiec.

Ten start to Mistrzostwa Polski na bieżni na dystansie 10000 m. Impreza odbędzie się 28 kwietnia na stadionie w Łomży. Na tak długim dystansie na stadionie nasz zawodnik zwykle nie biega, dlatego będzie to dla niego swego rodzaju nowość, ale liczy co najmniej na miejsce w czołowej ósemce. Zawody zaliczane są do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.