Nasi najlepsi w drużynie

X Mistrzostwa Województwa Świętokrzyskiego Strażaków w pływaniu

Na początku marca świętokrzyscy strażacy rywalizowali w jubileuszowych, 10. Mistrzostwach Województwa w pływaniu. Reprezentanci Starachowic najlepiej spisali się w sztafecie, którą wygrali ze sporą przewagą. Nie zabrakło również medali indywidualnych.

Na pływackie mistrzostwa do Ostrowca Świętokrzyskiego zjechali 2 marca br. strażacy z całego województwa: reprezentanci 13 Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. Rywalizacja toczyła się zarówno w zmaganiach indywidualnych, jak i drużynowych. Uczestnicy mogli sprawdzić się w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym, a także w pięciu różnych konkurencjach indywidualnych.

Największy sukces odnieśliśmy w rywalizacji drużynowej. Nasza czteroosobowa reprezentacja w stylu dowolnym zmagania ukończyła z czasem 2:02:35. Druga w kolejności ekipa z Buska-Zdroju, straciła do naszego zespołu ponad 6 sekund. Z kolei indywidualnie najlepsze wyniki odnieśli: Maciej Grzela i Piotr Borowiec. Pierwszy z wymienionych aż dwukrotnie stawał na podium. Najpierw na dystansie 50 metrów stylem klasycznym zajął drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy niespełna sekundę, a później na dystansie 50 metrów stylem dowolnym zwyciężył dosłownie o ułamki sekund. Tym samym wywalczył dwa tytuły, mistrza i wicemistrza województwa świętokrzyskiego. Ze srebrnym medalem na szyi zawodu zakończył także Piotr Borowiec, który był drugi w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym.

Wyróżnienia wręczył najlepszym zawodnikom wręczył zastępca Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach bryg. Tomasz Bajerczak.