Z raportów policyjnych

Pechowe zakupy w internecie

61-letnia mieszkanka Starachowic kupiła za pośrednictwem portalu internetowego telefon komórkowy, płacąc za niego 2,5 tysiąca złotych. Niestety, mimo przelania pieniędzy na wskazane konto, towaru nie otrzymała. Ofiarą podobnego oszustwa padł także 51-letni mieszkaniec gminy Mirzec. Mężczyzna za 4.563,05 zł kupił w Internecie przewody elektryczne, ale towaru również nie otrzymał.

Samosąd

Nawet 3 lata więzienia grożą dwóm 25-latkom z gminy Bodzentyn, którzy pobili 59-latka. Między mężczyznami doszło do kłótni, która przerodziła się w rękoczyny, po tym jak dwa psy należące do starszego z mężczyzn zaatakowały dwóch przechodniów. Dwaj 25-latkowie mieli pretensje, że psy nie znajdowały się w kojcu i postanowili sami wymierzyć sprawiedliwość. Obaj zostali zatrzymani przez policjantów z Bodzentyna, byli nietrzeźwi, mieli po ponad promil alkoholu w organizmie. Natomiast 59-latkiem zajęły się służby medyczne.

Narkotyki w WC

2 marca br. po południu, Komenda Powiatowa Policji otrzymała zgłoszenie, że w toalecie jednego z zakładów na terenie SSE znaleziono woreczek z zapięciem strunowym, w którym jest biały proszek. Funkcjonariusze wstępnie zdiagnozowali go jako amfetaminę i ustalają, w jakich okolicznościach środki odurzające trafiły na teren zakładu i do kogo należały.

Ukradł koła

W nocy z 10 na 11 marca br. nieznany sprawca ukradł z niezamkniętego garażu w gminie Pawłów 4 koła samochodowe oraz pompę do wody. Zgłaszający oszacował stratę na 1200 złotych.

Straż pożarna w akcji

O prawdopodobnym wycieku gazu w budynku przy ul. Piłsudskiego w Starachowicach poinformowano Straż Pożarną 10 marca br. Służby potwierdziły fakt ulatniania się propan-butanu. Przyrządy pomiarowe pokazały stężenie zagrażające wybuchem. Zabezpieczeno miejsce zdarzenia, zakręcono zawór butli z gazem, a ewakuowaną z mieszkania kobietę przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W działaniach udział brało dwa zastępy PSP.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ