Seria tenisowych zmagań

W Mircu i w Wąchocku

Informacje sportowe

Seria tenisowych zmagań

W Mircu i w Wąchocku

 

Tenisiści amatorzy w jeden weekend rywalizowali w dwóch turniejach organizowanych w naszym powiecie. W Mircu rozegrano VII Grand Prix Amatorów, natomiast w Wąchocku sportowcy zmagali się w Drużynowym Pucharze Województwa.

W hali sportowej w Mircu odbył się 24 lutego br. kolejny turniej z cyklu Grand Prix Amatorów w tenisie stołowym. Na cały cykl składa się 9 turniejów, w których rywalizują kobiety i mężczyźni w kategoriach open. Organizatorzy wyróżnili czworo najlepszych sportowców w każdej kategorii. Wśród kobiet najlepsza była weteranka tenisowych rywalizacji, Zofia Ozdoba, która wyprzedziła Marzenę Młyńczak, Katarzynę Matlińską i Sylwię Mijas. Natomiast wśród mężczyzn triumfował Jakub Łoch, który w ostatecznej klasyfikacji okazał się lepszy od Tomasza Tetli, Grzegorza Burdzy i Jacka Bednarza. Kolejne zawody z cyklu Grand Prix zaplanowane są na 24 marca, a odbędą się w Kunowie.

Dzień później (niedziela) w Wąchocku rozegrano Drużynowy Puchar Województwa Świętokrzyskiego w Tenisie Stołowym.

- Do udziału w turnieju uprawnieni byli zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych, którzy posiadają aktualną licencję zawodniczą Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Dla najlepszych drużyn przygotowane zostały puchary oraz pamiątkowe dyplomy - mówi główny organizator Robert Janus.

Reprezentanci naszego powiatu zajęli dwa miejsca na podium, ale nie udało im się zwyciężyć. Najlepszą drużyną okazała się ekipa Orlicza Suchedniów, natomiast na drugim i trzecim miejscu uplasowały się odpowiednio pierwszy i drugi zespół Meteora Wąchock. Nasi reprezentanci wystąpili w składzie: Łukasz Latała, Robert Płusa i Jan Kita oraz Ryszard Bogdał, Mirosław Drabik, Krzysztof Duda i Robert Janus.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ