Turniejowe zmagania

Młodzi piłkarze Juventy szlifowali formę

Informacje sportowe

Turniejowe zmagania

Młodzi piłkarze Juventy szlifowali formę

 

Kolejne turniejowe rywalizacje mają za sobą młodzi piłkarze Juventy Starachowice. Tym razem sprawdzali swoje umiejętności w Kielcach i Staszowie.

Zespół Juventy Starachowice z rocznika 2009 wziął udział w sesji sparingowej na zaproszenie Korony Kielce.

- Blisko dwie godziny gry były świetną lekcją piłkarską dla obydwu drużyn. Nasi chłopcy konfrontację z rówieśnikami z Kielc zaczęli mocno wystraszeni i z początku to Korona nadawała ton grze. Z czasem jednak mecze się wyrównały i widzieliśmy dużo składnych akcji i bramek z obydwu stron. To już trzecia taka forma sprawdzenia swoich umiejętności w ostatnim czasie. Walorów takich pojedynków jest bardzo dużo, dlatego w najbliższym czasie planujemy kolejne podobne sesje - powiedział trener rocznika 2009.

W Staszowie rywalizowali natomiast w turnieju towarzyskim chłopcy z rocznika 2010. Dla podopiecznych Tomasza Wójtowicza była to wspaniała zabawa i zarazem trening, a wynik był sprawą drugorzędną. Do rywalizacji przystąpiło w sumie 7 drużyn z naszego regionu.

- Graliśmy w sumie sześć, bardzo ciekawych i emocjonujących, meczów. Nie brakowało spięć podbramkowych, wspaniałych interwencji bramkarskich i oczywiście smutku oraz wielkiej radości. Na zakończenie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy dyplom i medal - powiedział trener Tomasz Wójtowicz.

Juventa: Kornel Turczyn, Janek Kowalski, Antoś Jedliński, Piotruś Sokół, Piotruś Kłos, Oliwier Stąporek, Staś Zawadzki, Ksawery Boroń, Jakub Pacek, Alan Misztak, Alex Roman, Damian Klimaszewski, Bartek Maciąg, Maciek Dziubiński, Adrian Piwowarczyk, Antoś Wójcicki.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ