Dzień Bezpiecznego Internetu

W SP nr 1

W numerze

Dzień Bezpiecznego Internetu

W SP nr 1

W Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano konkursy, których celem jest promowanie bezpiecznego korzystania z internetowych zasobów wśród dzieci i młodzieży.

obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej, a jego cel to propagowanie zasad bezpieczeństwa dzieci przy korzystaniu z zasobów sieci. W tym roku przyświecało mu hasło „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Starachowicach cele inicjatywy europejskiej realizowane są na lekcjach informatyki i godzinach wychowawczych. Uczniowie poznają podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i zagrożenia, jakie najmłodsi mogą napotkać w sieci.

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu - 6 lutego, klasy Ia, Ib, IVb oraz VIIb wraz z wychowawcami: Marzeną Kalisz, Gabrielą Anyst, Eweliną Siwiec-Gąsior i Anetą Trzos, realizowały dodatkowo projekt edukacyjny „Jestem bezpieczny w sieci”. W szkole zostały przeprowadzone konkursy skierowane do uczniów klas IV-VII. W opracowaniu plakatu promującego DBI zwyciężyła Zuzia Sikora z klasy VIIa, natomiast wyróżniono Bartosza Wielechowskiego (IVb) i Aleksandra Ćwika (Va), natomiast w konkursie wiedzy ph. „Jestem bezpieczny w sieci” wyróżnienia otrzymali: Jakub Sadło (IVb), Wiktoria Cygan (Vb) oraz Bartosz Wawrowski (VIb).

Finałem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu było przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek, w którego przesłaniem było ... bezpieczne korzystanie z Internetu”.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ