W stolicy biegali znakomicie

LKB Rudnik

LKB Rudnik

Lekkoatleci LKB Rudnik zaliczyli znakomity start w dwóch warszawskich biegach. Trzech naszych reprezentantów stanęło na najwyższych stopniach podium, a Lilia Fiskowicz wygrała główny 35. Bieg Chomiczówki.

Bieg Chomiczówki w Warszawie odbywał się już po raz 35. Wysoka ranga zawodów sprawiła, że na starcie pojawiło się ponad 3 tysiące zawodników z całej Europy. Jednocześnie ulicami stolicy odbywał się 13. Bieg Bielan. W gronie uczestników pojawiło się siedmioro reprezentantów Ludowego Klubu Biegacza Rudnik.

Główna rywalizacja odbyła się na dystansie 15 kilometrów i wystartowało w niej czworo reprezentantów klubu z gminy Brody. Znakomicie spisała się Lilia Fiskowicz, która nie miała sobie równych w zmaganiach kobiet i jako pierwsza przebiegła linię mety. Z trasą poradziła sobie w 53 minuty i 42 sekundy. Również na najwyższym stopniu podium - tyle że w rywalizacji M-16 - stanął Bartosz Bernaciak, uzyskując czas 56:43. Z głównym dystansem mierzyli się jeszcze Sylwester Dudek i Ilona Wernikiewicz - Wrona, którzy w swoich kategoriach M-50 i K-30 zajęli odpowiednio 9. i 19. miejsce. Tak udany start musiał również zaowocować wysokim miejscem w klasyfikacji generalnej. Na 68 klubów nasz LKB zajął bardzo dobre 5. miejsce.

Pozostałych troje zawodników wzięło udział w 13. Biegu Bielan na dystansie 5 kilometrów. Tym razem również mieliśmy powody do radości. Kategorię M-12 pewnie wygrał Dariusz Sikora. Nasz młody zawodnik, który w tym roku skończy 13 lat, na pokonanie trasy potrzebował 21 minut i 7 sekund. Agnieszka Matysek w kategorii K-20 ukończyła natomiast zmagania na 14. pozycji, a Zbigniew Sikora, rywalizujący w kategorii M-20, sklasyfikowany został na 196. pozycji.