Walczą również o puchar

Świętokrzyska Siatkówka Cup 2018

Podobnie jak w lidze, również w rozgrywkach pucharowych siatkarze Absolwentów Starachowice idą jak burza. Co prawda wyeliminowanie Sparty Zagnańsk nie przyszło łatwo, ale najważniejsze, że nasi awansowali do półfinałów.

Rozgrywki Świętokrzyska Siatkówka Cup 2018 mają charakter pucharowy i uczestniczą w nich zespoły z naszego regionu na co dzień rywalizujące w IV i III lidze. Nasi Absolwenci we wcześniejszej fazie wyeliminowali już Team Spirit Kielce, a w miniony poniedziałek (29 stycznia) mierzyli się na wyjeździe ze Spartą Zagnańsk. To był najcięższy mecz naszej ekipy, bowiem jeszcze nigdy nie stracili dwóch setów. W lidze od samego początku szli jak burza i jeśli już tracili jakiegoś seta, to maksymalnie jednego (w sumie w całym sezonie zasadniczym stracili tylko 2 sety). Tymczasem potyczka ze Spartą Zagnańsk kosztowała ich najwięcej pracy, a mecz rozstrzygnął się dopiero po 5 setach. Górą byli ostatecznie starachowiczanie i to oni awansowali do najlepszej czwórki zawodów.

W półfinale nasza ekipa zmierzy się ze zwycięzcą pary Fodder Kielce – Łycha Kielce, natomiast w drugim meczu, którego stawką będzie finał, Siniat Złota zagra ze zwycięzcą pary Emeryk Nowa Słupia – SMS Ostrowiec Świętokrzyski.

Co ciekawe, pucharowe poniedziałkowe spotkanie rozpoczęło serię gier z drużyną Sparty Zagnańsk. Kilka dni po tym meczu (w czwartek) nasza ekipa mierzyła się z tym samym przeciwnikiem w rozgrywkach play-off, których stawką jest awans do III ligi (relacja z pierwszego meczu play-off w osobnym artykule). Znając terminarz spotkań, nasi gracze w meczu pucharowym wystąpili w mocno eksperymentalnym składzie, aby nie ujawniać wszystkich swoich atutów.

*Sparta Zagnańsk - Absolwenci Starachowice 2:3 (25:23; 20:25; 25:23, 8:25; 8:15)

Absolwenci: Hubert Kuźdub, Maciej Kosowski, Konrad Raczyński, Szymon Wojtas, Rafał Erbel, Daniel Rapcia, Karol Wróblewski, Maciej Pietras, Karol Strabanik, Artur Dudek, Jakub Zatorski, Krzysztof Sitek.