"Krajówka" zablokowana

Wypadek w Wielkiej Wsi

Bezpieczeństwo

"Krajówka" zablokowana

Wypadek w Wielkiej Wsi

Trzy samochody zderzyły się w Wielkiej Wsi. Do szpitala trafił 19-letni kierowca.

Dużo pracy pod koniec minionego tygodnia mieli policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. W piątek, 5 stycznia około godziny 12.30 w Wielkiej Wsi, w ciągu drogi krajowej nr 42, doszło do zderzenia samochodu dostawczego i dwóch aut osobowych. Ruch odbywał się wahadłowo,

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że winnym tego zdarzenia był 47-letni kierowca iveco, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z osobowym audi - informowała podkom. Monika Kalinowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

W wyniku silnego uderzenia audi zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w seata, którym kierował 43-latek z Krosna. Prawdopodobny sprawca wypadku, 47-letni mężczyzna, to mieszkaniec gminy Wąchock, podobnie jak 19-latek z audi, który odniósł obrażenia i karetka przewiozła go do szpitala.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych - informuje mł. bryg. Marcin Nyga, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ