W niedzielę gramy razem!

26. Finał WOŚP

Aktualności

W niedzielę gramy razem!

26. Finał WOŚP

Wielkimi krokami zbliża się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Starachowicki sztab przygotował wiele atrakcji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 14 stycznia br. dla wyrównania szans w leczeniu noworodków i uzyskania wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych. Na licytację przeznaczono mnóstwo okolicznościowych gadżetów, kalendarze, wystawione będą także 180 - centymetrowa Wieża Eiffla podarowana przez Roberta Migałę, właściciela zakładu Prodhurt-Bis, drewniany koń na biegunach przekazany przez Kazimierza Kopcia, opiekuna Szkółki Rzeźbiarskiej SCK i wiele innch.

W Starachowicach wielkie granie rozpocznie się już 13 stycznia w Domu Nauczyciela koncertem tanecznym zespołów Szkoły Tańca MiM, a w niedzielę ( 14 stycznia) o godzinie 11.00 tradycyjną zimową kąpiel w zalewie Piachy planują starachowickie morsy z klubu Wektor. W godzinach od 14 do 17.00 czynny będzie orkiestrowy salon fryzjerski w budynku OHP przy ul. Hutniczej, w Młodzieżowym Centrum Kariery będzie można skorzystać z konsultacji doradcy zawodowego, a w godz. 12 - 16.00 na placu PKS przy ul. Wiosennej kwestować będą "Nocne Spoty Starachowice".

Koncert finałowy w Starachowickim Centrum Kultury rozpocznie się o godzinie 16.00. Wystąpią m.in. Zespół Tańca i Inscenizacji "Plejada", "Kukułeczka", Studio Tańca TAKT, soliści i zespoły Starachowickiego Centrum Kultury i Młodzieżowego Domu Kultury. Towarzyszyć im będą aukcje i kiermasze. Finał zakończy się puszczeniem światełka do nieba o godzinie 20.00 na parkingu przed budynkiem SCK.

Na ulicach miasta i gmin naszego powiatu kwestować będą uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum nr 2 i 3, Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 i Szkoły Podstawowej w Osinach.

(K. K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ