Gminna Wigilia w Lipiu

Brody

Gminna Wigilia w Lipiu

Niezwykłe dekoracje, prawdziwa szopka i choinka przeniosły uczestników świątecznego spotkania w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipiu w klimat sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy miało miejsce wydarzenie, które wstrząsnęło całym światem

Uczniowie przygotowali piękne jasełka pod kierownictwem ks. Zbigniewa Zepa, oprawą muzyczną zajął się Szymon Pocheć, a zebrani z zachwytem i łezką w oku oglądali występy młodych artystów. Dyrektor szkoły, Iwona Frolovs złożyła wszystkim świąteczne życzenia i podziękowała za tak liczną obecność i ogromne zaangażowanie w zorganizowanie tego wydarzenia.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: wójt gminy Brody Marzena Bernat, sekretarz Gminy Brody Jan Kosiela, dyrektor CUW Dorota Grudnicka-Glina, kierownik ZGK w Brodach Wioletta Kwiecień, radni Gminy Brody, sołtys Lipia Danuta Głowacka wraz z Radą Sołecką, dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół, emerytowana dyrektor szkoły Krystyna Jóźwik, rodzice i uczniowie PSP w Lipiu.

Wójt Marzena Bernat podkreśliła wysoki poziom uroczystości i rozwój placówki, co - jak dodała - potwierdza słuszność decyzji włączenia tej szkoły do struktur gminnych.

W rodzinnym klimacie wszyscy złożyli sobie życzenia i zasiedli do wieczerzy, przygotowanej przez rodziców. Połamano się również opłatkiem i śpiewano kolędy.

(P. S.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ