Z raportów policyjnych

"Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie 2017"

Pod taki hasłem na drogach powiatu starachowickiego prowadzona była policyjna akcja. Nad bezpieczeństwem użytkowników podczas świątecznego weekendu czuwało 55 policjantów drogówki. Zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz respektowanie przepisów ruchu drogowego. Doszło w tym okresie do 11 kolizji, nie odnotowano wypadku drogowego. Mundurowi ujawnili 7 kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu i zatrzymali im prawa jazdy.

Złodziej w piwnicy

W środę, 27 grudnia do piwnicy w jednym z bloków na terenie Starachowic włamał się nieznany sprawca, który ukradł wieżę wraz z głośnikami i elektronarzędzia (wiertarki, wyrzynarkę oraz przedłużacze elektryczne). Zgłaszający wartość strat wycenił na 1200 złotych.

Cofając potrącił kobietę

W czwartek (28 grudnia) około godziny 12.40 na ul. Smugowej w Starachowicach, 57-latek kierujący autem suzuki, potrącił podczas cofania przechodzącą obok auta 58-latkę. Oboje uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Kobieta trafiła do szpitala.

Ukradli elektronarzędzia

29 grudnia zgłoszono do KPP kradzież elektronarzędzi z niezamkniętego pomieszczenia gospodarczego w Trzeszkowie, w gminie Pawłów. Wartość strat wyceniono na 3300 złotych.

Oszukany w sieci

31-letni starachowiczanin zgłosił 30 grudnia policjantom, że kupił w Internecie 6 modemów USB 4G LTE,za które zapłacił 328 zł wraz z kosztami przesyłki, jednak nie otrzymał zakupionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Ze sprzedającym kontaktu już nie można było nawiaząć.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ