Starachowice Świetlną Stolicą Ziemi Świętokrzyskiej

Aktualności

Starachowice Świetlną Stolicą Ziemi Świętokrzyskiej

Starachowice, po raz trzeci, zostały wybrane najpiękniej oświetlonym miastem w województwie świętokrzyskim - w ramach 9. edycji plebiscytu "Świetlna stolica Polski", organizowanego przez Grupę ENERGA. Nagrodą jest 10 tys. zł na cele charytatywne. Przed nami kolejny, etap ogólnopolski.

O wejście do finału plebiscytu "Świeć się z Energą" walczyły 143 miasta. Wszyscy finaliści otrzymają, ufundowane przez Energę, urządzenia marki Amica o łącznej wartości 10 000 zł. W skład każdego zestawu wchodzi: kuchnia elektryczna, zmywarka, dwie lodówki, dwie pralki, dwie mikrofale, dwa blendery, dwa parowary, sokowirówka i dwa czajniki elektryczne.

Przed nami etap ogólnopolski. O dobroczynne nagrody od Grupy Energa, w drugim etapie, rywalizować będzie 16 najładniej oświetlonych miejscowości Polski – po jednej z każdego województwa. Świętokrzyskie reprezentują Starachowice, które w pierwszej turze pokonały m.in. Ostrowiec oraz Kielce.

- Brawo Starachowice. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy głosowali na Starachowice. Wygraliśmy trzeci rok z rzędu konkurs na najpiękniej oświetlone miasto w okresie Świąt Bożego Narodzenia w regionie – mówi prezydent miasta Marek Materek. - Przeszliśmy tym samym do etapu ogólnopolskiego, który rusza 8 stycznia i potrwa do 15 stycznia. Pomożecie?

Tytuł "Świetlnej Stolicy Polski" i dodatkowa pula sprzętu AGD o wartości 40 tys. zł trafi do miasta, które wygra w głosowaniu na stronie SwiecSie.pl.

Przypominamy, że Starachowice do konkursu zgłosiły najnowsze iluminacje świetlne, które w tym roku na okres świąt Bożego Narodzenia stanęły na placu "Pod Skałkami" tj. trójwymiarowy napis "I ♥ Starachowice" oraz bombka przestrzenna z ławeczką wykorzystywana jako punkt do robienia pamiątkowych fotografii.

Dzięki głosom oddanym przez starachowiczan w dwóch minionych edycjach konkursu, do naszego miasta trafiło łącznie 20 tys. zł, dzięki którym zakupiono energooszczędny sprzęt RTV/AGD dla organizacji pozarządowych m.in. starachowickiego oddziału Caritasu, Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, Stowarzyszenia Niepełnosprawni Plus, do Armii Zbawienia oraz Domu Seniora "Manhattan" i innych. W tym roku, po raz kolejny, wszyscy możemy być fundatorami prezentów dla potrzebujących z naszego miasta, wystarczy wziąć udział w głosowaniu.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ