Na sumieniu ma życie człowieka

W więzieniu do 2024 roku

Bezpieczeństwo

Na sumieniu ma życie człowieka

W więzieniu do 2024 roku

 

Kartoteka policyjna Dariusza T., mieszkańca gminy Pawłów, mogłaby posłużyć za scenariusz filmu kryminalnego. Tylko ostatnio mężczyzna został skazany za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, a aktualnie odbywa karę więzienia za inne przestępstwa. Za kratami posiedzi do 2024 roku.

O Dariuszu T. z gminy Pawłów pisaliśmy wielokrotnie. Mężczyzna w kwietniu 2016 roku na ul. Ostrowieckiej spowodował wypadek, w którym zginął 51-letni motocyklista z Ostrowca Świętokrzyskiego. Śledczy ustalili, że w chwili wypadku prowadził on pojazd pod wpływem narkotyków i nie miał prawa jazdy, które zabrano mu za jazdę po pijanemu. Wyrok w ten głośnej sprawie (7 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów) zapadł w styczniu tego roku, ale mężczyzna się ukrywał. W marcu został namierzony w budynku Sądu Rejonowego w Starachowicach, gdzie przyszedł dowiedzieć się o inną sprawę. Na miejscu pojawili się starachowiccy kryminalni, a kiedy podjęli próbę zatrzymania, mężczyzna zepchnął funkcjonariusza ze schodów i próbował uciec. Chwilę później został zatrzymany.

Ostatnio Sąd Rejonowy w Starachowicach zakończył postępowanie w tej sprawie i wydał wyrok skazujący.

– Oskarżonego sąd uznał winnym tego, że naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza policji w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Mężczyzna odepchnął policjanta, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała - mówi GAZECIE sędzia Jan Klocek, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Mężczyzna został skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok, a sąd nakazał mu także naprawienie szkody wyrządzonej policjantowi poprzez wypłacenie zadośćuczynienia w wysokości 500 złotych. Sędzia Jan Klocek poinformował nas również, że mężczyzna odbywa aktualnie karę pozbawienia wolności za kilka innych przestępstw. Poza wspomnianym już wypadkiem jest wyłudzenie, uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego, a także kradzież. W więzieniu posiedzi do 23 kwietnia 2024 roku.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ