Obwodnica Starachowic coraz bliżej!

Na okładce

Obwodnica Starachowic coraz bliżej!

Dobra wiadomość, kolejny krok w stronę realizacji największej i najdroższej inwestycji w historii Starachowic został wykonany. Obwodnica północno - zachodnia Starachowic coraz bliżej! Inwestycja warta ok 75 mln zł powinna powstać do 2022 roku.

Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich - realizator inwestycji - ogłosił przetarg na projekt obwodnicy północno - zachodniej Starachowic. Elementem obwodnicy będzie 700 - metrowa estakada nad Kamienną i torami kolejowymi. Inwestycja warta ok 75 mln zł powinna powstać do 2022 roku.

- Podstawą do ogłoszenia przetargu była koncepcja przygotowana przez ŚZDW w uzgodnieniu z Urzędem Miejskim i Starostwem Powiatowym. Prace i uzgodnienia trwały przeszło dwa lata. Droga idzie nowym śladem w dużej mierze przez tereny Lasów Państwowych, stąd przedłużające się terminy. Prawie rok trwały same procedury środowiskowe. Prace nad tym projektem od zera rozpoczęliśmy dzięki wsparciu marszałka Adama Jarubasa na początku kadencji. Dla naszego miasta to kluczowa inwestycja, która pozwoli w dużej mierze odciążyć ulicę Radomską, wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z centrum miasta, jak również poprawić dojazd do Specjalnej Strefy Ekonomicznej Starachowice - powiedział GAZECIE prezydent miasta, Marek Materek.

- Równolegle, wspólnie z Powiatem, pracujemy nad budową wiaduktu w Dolnych Starachowicach - dodał włodarz miasta.

(az)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ