Patrol z "Czystym Sercem"

W numerze

Patrol z "Czystym Sercem"

Statuetka "Czyste Serce" jest hołdem dla twórcy Monaru Marka Kotańskiego i nawiązuje do założonego przez niego "Ruchu Czystych Serc", odwołującego się do idei dobra i solidarności z ludźmi potrzebującymi pomocy.

Przyznawana jest od 2003 roku i ma pomóc w spełnieniu podstawowych potrzeb człowieka: miłości, bezpieczeństwa i wolności od uzależnień. Podczas tegorocznej gali wojewoda świętokrzyska Agata Wojtyszek odznaczyła statuetką m.in. starachowicki Senior Patrol.

- Statuetkę ustanowił nieżyjący Marek Kotański. Przeznaczona jest dla organizacji, osób prywatnych i instytucji, które działają prospołecznie. Senior Patrol otrzymał tę statuetkę w kategorii innowacja roku 2016 - powiedział Piotr Ambroszczyk koordynator powołania Senior Patrolu w Starachowicach.

- To jest honorowa nagroda za działalność prospołeczną. Chciałem podziękować wszystkim osobom, które włączyły się w działalność Senior Patrolu w naszym mieście. Dzięki ich zaangażowaniu, staramy się usprawniać nasze działania w związku z usterkami na terenie miasta - gratulował prezydent Materek.

Nasi „Patrolowcy” również nie kryli zadowolenia i nie szczędzili słów uznania dla włodarza miasta.

- Gdyby nie podejście naszego prezydenta, na pewno byśmy nie odnieśli takiego sukcesu - dodała Halina Sidor.

- Na początku urząd nie mógł sobie poradzić z naszymi zgłoszeniami, ale z czasem, po rozmowach z prezydentem, wszystko udało się ułożyć. Muszę powiedzieć, że na samym początku mówiono o nas ORMO, ale jak się okazało, że coś z tego jednak jest, to przestaliśmy być „ormowcami”. Zapraszamy dziarskich dziadków i zaradne babcie do włączenia się w nasze działania - zachęcał Adam Buchelt z Senior Patrolu.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ