Pokoleniowy złaz

Lipie

Informacje sportowe

Pokoleniowy złaz

Lipie

 

Na starcie pojawiło się liczne grono turystów w wieku od 7 do 70 lat, rodziny z dziećmi i wnukami oraz młodzież gimnazjalna.

Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach oraz Gimnazjum nr 1 zorganizowali pierwszy turystyczny złaz pokoleń pod hasłem "Od Gagadka do Dziadka". Odbył się 23 września br. w ramach ogólnopolskiej akcji "Międzypokoleniowa sztafeta turystyczna".

Uczestnicy mogli wybrać jedną z trzech tras: rowerową prowadzoną przez Tomasza Cygana, pieszą z Bogdanem Zaborskim lub drezynową z Andrzejem Cyganem. Wszyscy spotkali się na mecie w Lipiu, gdzie uczczono pamięć zmarłego niedawno druha Stefana Derlatki.

Rozpalono ognisko i przeprowadzono konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Zarząd Główny PTTK i Starostwo Powiatowe w Starachowicach. Każdy uczestnik otrzymał natomiast pamiątkowy certyfikat.

Zlot przeprowadzili: Anna Tarnopolska, Krzysztof Kasprzyk i Franciszek Łach, kącik krajoznawczy przygotowała Elżbieta Durlej, a obsługę Złazu zapewnili członkowie SKKT PTTK Gimnazjum nr 1. Imprezę zakończył przejazd kolejką wąskotorową z Lipia do Starachowic, ufundowany przez Zarząd Oddziału Międzyszkolnego PTTK w Starachowicach.

(K.K.)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ