Policyjni emeryci "za kółkiem"

Nie tylko...

Starachowicki oddział Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych zorganizował na placu Targowiska Miejskiego zawody sprawnościowej jazdy samochodem.

 

Rywalizacja polegała na jeździe samochodem z zamontowanym na masce talerzem Jackie Stewarta. Kierowcy mieli za zadanie jechać tak, by piłeczka z talerza nie spadła. Dodatkowo liczony był czas przejazdu, ale w tym przypadku mogło być to zgubne, bo równie ważna była precyzja.

Do rywalizacji mogli przystąpić nie tylko policyjni emeryci, ale także członkowie ich rodzin. Na starcie pojawiło się 15 zawodników, w tym 7 kobiet, a sędzią zawodów i głównym organizatorem był emerytowany policjant Andrzej Chmiel. Zawodnicy ze Starachowic nie wywalczyli czołowych miejsc. W kategorii mężczyzn trzecie miejsce zajął Mirosław Jałowicz, reprezentujący nasze miasto.

Czołówkę zdominowali zawodnicy ze Skarżyska-Kamiennej. Najlepszą kobietą za kierownicą była Marta Uliasz-Wypchło, a wśród mężczyzn triumfował Michał Michnowski. Drugie miejsca również zajęli reprezentanci Skarżyska.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali okazałe puchary oraz dyplomy, którymi uhonorowani zostali także pozostali uczestnicy. Jednak nie tylko najlepsi mogli liczyć na upominki. Nagrody pocieszenia otrzymali Barbara Grudniewska i Aleksander Zalewski.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ