Tylko punkt Staru

Na piłkarskich boiskach

Star Starachowice zaliczył drugi ligowy mecz bez wygranej. Tym razem starachowiczanie podzielili się punktami ze Stalą Kunów. Ostre strzelanie urządzili sobie natomiast piłkarze Arki Pawłów, którzy swój mecz wygrali 5:1. Cztery gole w tym spotkaniu zdobył Arkadiusz Maliszewski.

IV liga

*Łysica Bodzentyn – ŁKS Łagów 1:1 (0:0). Bramka dla Łysicy: Dariusz Anduła (69). Czerwona kartka: Oleksii Cherkashyn (67).

Łysica: Tomasz Wróblewski – Dariusz Kowalski (64. Dariusz Anduła), Oleksij Cherkashyn, Mateusz Kołodziejski, Karol Cielibała, Piotr Pietrzyk, Szymon Gryz, Krzysztof Trela, Dominik Chrzanowski (75. Patryk Dulęba), Mariusz Jaros, Mirosław Kalista. Trener: Krzysztof Trela.

*MKS Zdrój Busko-Zdrój - Kamienna Brody 4:1 (3:0). Bramka dla Kamiennej: Artur Kidoń (56-karny).

Kamienna: Dymanowski – Frańczak (77. Niedbała), Świątek, Kozera (46. Pyskaty), Jedlikowski, Kidoń, Dziewięcki (86. Garbala), Sado (62. Maciejczak), Praga (82. Gajewski), Dziadowicz, Kardas. Trener: Marcin Wróbel.

Klasa Okręgowa

*Star Starachowice – Stal Kunów 1:1 (0:0). Bramka dla Staru: Bartosz Sęga (61).

Star: Mateusz Poński - Damian Senderowski, Bartłomiej Drabik (54. Bartosz Sęga), Jakub Nowocień (54. Michał Sieroń), Patryk Kosztowniak, Marcin Chodniewicz, Konrad Wójtowicz, Mariusz Fabjański, Emil Gołyski (85. Bartłomiej Koźlik), Michał Mikosa (75. Filip Niewczas), Krzysztof Chatys. Trener: Tomasz Siczek.

Przed tygodniem piłkarze Staru doznali pierwszej ligowej porażki w sezonie. Wydawało się, że nie ma mowy o kryzysie, tym bardziej że w środku tygodnia podopieczni Tomasza Siczka rozgromili w Pucharze Polski czwartoligowa Nidziankę Bieliny aż 8:1. Niestety, ligowy impas trwa. Starachowiczanie zaliczyli drugi z rzędu mecz bez zwycięstwa. Tym razem na własnym boisku podzielili się punktami ze Stalą Kunów remisując 1:1.

Mecz nie stał na wysokim poziomie. Potwierdziła to zakończona bezbramkowym remisem pierwsza połowa. W drugą część meczu podopieczni Tomasza Siczka nie weszli najlepiej, bo już od 47. minuty musieli odrabiać straty. To udało się dość szybko, bo w 61. minucie do remisu doprowadził wprowadzony chwilę wcześniej Bartosz Sęga. Niestety, to było wszystko, na co tego dnia stać było naszych graczy i w Starachowicach pozostał tylko punkt.

B klasa – gr. III

*Arka Pawłów – Wisła II Sandomierz 5:2 (1:1). Bramki dla Arki: Arkadiusz Maliszewski (44, 55, 60, 85), Konrad Cioroch (70).