Wakacyjny czas podsumowań

Brody

Wakacyjny czas podsumowań

Podopieczni Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Stawie Kunowskim minione wakacje będą na pewno mile wspominać. Uczestniczyli w koloniach i obozach z programem warsztatów profilaktycznych.

Wypoczywali w malowniczych miejscowościach: Międzywodziu, Rozewiu, Zakopanem i Bukowinie Tatrzańskiej, dzięki Małopolskiemu Centrum Profilaktyki, Fundacji „Po drugie” oraz ZHP Chorągiew Kielecka. Inną formą spędzenia wakacyjnego czasu były piesze wycieczki po okolicy, wyjazdy rekreacyjne nad zalew Lubianka w Starachowicach, na basen, do kina Helios, nad zalew w Wąchocku, do Parku Linowego w Ostrowcu, a także do Sanktuarium Maryjnego w Kałkowie- Godowie.

Podopieczni placówki wzięli również udział w koncertach zespołów: „ B.R.O.” i „O.S.T.R.” w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz w biwaku w ośrodku wczasowym „Oczko” w Stykowie. Miło wspominać będą ogniska organizowane przez miejscową sołtys.

Okres wakacyjny obfitował również w zajęcia na terenie placówki. Młodzież nauczyła się, jak udzielać pierwszej pomocy, biorąc udział w szkoleniu prowadzonym przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Starachowicach. Przygotowano dla nich również zajęcia kulinarne, plastyczne, komputerowe czy sportowe.

Podsumowaniem tych wszystkich atrakcji był festyn „Pożegnanie lata” zorganizowany przez Gminę Brody. Podczas tej imprezy zaprezentowano prace plastyczne wykonywane na zajęciach oraz przygotowano występ artystyczny.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ