Z raportów policyjnych

Miedziany łup i duże straty

We wtorek (26 września) na terenie gminy Pawłów doszło do kradzieży na szkodę PGE. Nieznany sprawca odciął ze słupa transformatorowego urządzenie, z którego zabrał miedziane elementy o wadze około 60 - 70 kilogramów. Polska Grupa Energetyczna wyceniła stratę na 9200 złotych. Następnego dnia w Radkowicach złodzieje też ukradli elementy miedziane ze słupa o identycznej wartości.

Oszust spłoszony

29 września br. do 90-letniej starachowiczanki, zamieszkałej przy ul. Żeromskiego, zadzwonił domofonem mężczyzna i podając się za pracownika wodociągów poinformował seniorkę o nadpłacie za wodę. Gdy uchyliła drzwi, odepchnął ją i wszedł do mieszkania. Zaniepokojona dziwnymi odgłosami 38-letnia sąsiadka wyszła na klatkę, a kiedy mężczyzna ją zauważył uciekł. Z mieszkania starszej kobiety nic nie zginęło.

Okradł potrzebujących

26 września br. w sklepie w Świętej Katarzynie (gm. Bodzentyn), nieznany sprawca wykorzystał nieuwagę pracownicy i ukradł puszkę z pieniędzmi zbieranymi na warszawską fundację. Według szacunków, znajdowało się w niej około 1500 złotych.

Zniszczył transformator

W nocy z 29 na 30 września br. na ul. Opatowskiej w Bodzentynie, nieznany sprawca uszkodził transformator. Wcześniej odciął przewody i odkręcił górną pokrywę. Działanie wandala spowodowało rozszczelnienie transformatora, straty szacowane są na około 5 tys. złotych.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ