Fabjański nie do zastąpienia!

Na piłkarskich boiskach

Komplet punktów do swojego dorobku dopisali w niedzielnym pojedynku piłkarze Staru. Bohaterem tego spotkania został najlepszy strzelec drużyny i całej ligi Mariusz Fabjański, który zdobył dwa gole. W spotkaniu na szczycie IV ligi Kamienna Brody bezbramkowo zremisowała z Czarnymi Połaniec.

IV liga

*Kamienna Brody – Czarni Połaniec 0:0

Kamienna: Tomasz Dymanowski - Kamil Dziadowicz, Kacper Kozera, Artur Kidoń (86. Szczepan Dziewięcki), Krzysztof Świątek, Paweł Sado (90. Bartłomiej Niedbała), Grzegorz Zięba, Mariusz Jagieła (54. Jakub Praga), Piotr Pyskaty (65. Piotr Frańczak), Kacper Maciejczak, Hubert Czerpak (58. Mateusz Gajewski). Trener: Marcin Wróbel.

*Naprzód Jędrzejów - Łysica Bodzentyn 2:1 (1:0). Bramka dla Łysicy: Karol Cielibała.

Klasa Okręgowa

*Bucovia Bukowa – Star Starachowice 1:3 (1:1). Bramki dla Staru: Mariusz Fabjański (4, 78), Filip Niewczas (84).

Star: Mateusz Poński – Michał Sieroń (69. Filip Niewczas), Krzysztof Chatys, Ariel Spadło, Marcin Chodniewicz, Patryk Kosztowniak, Damian Senderowski, Jakub Nowocień (73. Bartłomiej Koźlik), Bartłomiej Drabik (46. Michał Mikosa), Emil Gołyski (88. Bartosz Sęga), Mariusz Fabjański. Trener: Tomasz Siczek.

Na papierze faworytem tej konfrontacji byli starachowiczanie i już od pierwszych minut to potwierdzili. W drugiej minucie, aktywny od pierwszego gwizdka Mariusz Fabjański trafił w słupek. Zaledwie 2 minuty później pewnie pokonał już bramkarza z rzutu wolnego otwierając wynik spotkania. Kilkadziesiąt sekund później gospodarze po ataku Staru o mało co nie wpakowali piłki do własnej bramki. Szansę na podwyższenie wyniku miał także Bartłomiej Drabik, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Star atakował zaciekle, a sytuacjami bramkowymi można by było obdzielić co najmniej kilka spotkań. Niestety, kiedy wydawało się, że goście podwyższą wynik, to gospodarze doprowadzili do wyrównania w 11. minucie. Star cały czas naciskał, ale niewiele z tego wynikało.

Druga część meczu zaczęła się podobnie, ale z każdą kolejną minutą coraz więcej do powiedzenia mieli miejscowi. Na całe szczęście znakomicie w naszej bramce dysponowany był Mateusz Poński. Po okresie wyrównanej gry, końcówka spotkania ponownie należała do naszych zawodników i była iście zabójcza. W 78. minucie Mariusz Fabjański zapewnił naszej drużynie prowadzenie wykorzystując sytuację sam na sam. Chwilę później Fabjański wystąpił w roli asystenta, a po jego podaniu do pustej bramki trafił Filip Niewczas.

*Polanie Pierzchnica – GKS Rudki 2:1 (2:0). Bramka dla Rudek: Zakrzewski (90-karny).

Rudki: Rafalski – Treska, Zakrzewski, D. Dawidowicz, Bednarski, B. Wiecha, K. Wiecha, Kosmala (60. Salwerowicz), Trepka, Kwiatek (20. Kamiński), R. Dawidowicz. Trener: Marcin Kośmicki.

B klasa – gr. III

*Cukrownik Włostów – Arka Pawłów 1:1

A klasa – gr. Radom

*Królewscy Jedlnia – Polonia Iłża 4:1 (1:1). Bramka dla Polonii: Radosław Cheda (26).

Polonia (skład wyjściowy): Wólczyński – Pora, Siepietowski, Godzisz, Kutera, Kaczmarczyk, Kłos, Rosłaniec, Kopciał, Niewczas, Cheda. Trener: Piotr Wątorski.

Centralna Liga Juniorów U-17

*BKS Lublin – Juventa Starachowice 2:1

W następnej kolejce grają:

*Star Starachowice – Klimontowianka Klimontów

(sobota, 16. września, g. 16.00)

*Łysica Bodzentyn – Kamienna Brody

(niedziela, 17. września, g. 16.00)

*Piast Stopnica – GKS Rudki

(niedziela, 17. września, g. 16.00)

*Arka Pawłów – Zorza Czajków

(niedziela, 17. września, g. 13.00)

*Polonia Iłża – KS Chomentów

(sobota, 16. września, g. 14.30)

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ