Centrum Rehabilitacji w ZDZ

Na okładce

Centrum Rehabilitacji w ZDZ

Na rehabilitację czeka się w mieście długo. Teraz to może się zmienić, bo w siedzibie Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Wojska Polskiego w Starachowicach uruchomiono Centrum Rehabilitacji Medicum.

Centrum rehabilitacji kosztowało 400 tysięcy złotych, a całość została pokryta ze środków własnych ZDZ. Podczas oficjalnego otwarcia nowego Centrum Rehabilitacji Medicum obecny był prezes zarządu ZDZ w Kielcach Jerzy Wątroba, dyrektor centrum Alicja Dryka oraz Nina Gryz i Izabela Śmigas, które będą odpowiedzialne za przeprowadzane zabiegi. Przybyłych gości powitał Piotr Szczepański, główny specjalista ds. marketingu i reklamy ZDZ.

Skąd pomysł uruchomienia takiego miejsca w Starachowicach?

- Z prezydentem miasta doszliśmy do wniosku, że jest zbyt mała podaż jeśli chodzi o ochronę zdrowia, a szczególnie rehabilitację w Starachowicach. Postanowiliśmy, że mamy miejsce i coś takiego zrobimy. Nasze centrum powstało przy udziale Konrada Łęckiego - dyrektora Wojskowej Przychodni Specjalistycznej w Kielcach. To jest pierwszy etap naszej działalności, bo w drugim chciałbym zająć się osobami starszymi, którym chciałbym zapewnić 24-godzinną opiekę. Jeśli znajdziemy na to fundusze, to postaramy się to uruchomić - powiedział Jerzy Wątroba, prezes zarządu ZDZ w Kielcach.

W tej chwili centrum działa tylko na zasadach komercyjnych, ale w przyszłości również w oparciu o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Takie rozwiązanie będzie możliwe dopiero na przełomie pierwszego i drugiego kwartału przyszłego roku.Centrum funkcjonować będzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 18.00, jeśli jednak będzie taka potrzeba, to również w soboty.

- Mamy do zaproponowania dobrze wyposażoną bazę i szeroką gamę innych zabiegów. W ofercie mamy także okłady borowinowe, które leczą, regenerują, odmładzają i cofają stany zapalne. Również szeroko pojętą fizykoterapię. Wszelkich informacji udzielamy telefonicznie, a zgłosić można się także za pomocą strony internetowej - poinformowała Alicja Dryka, dyrektor Centrum.

Do dyspozycji pacjentów są dobrze wyposażone sale do fizyko- i kinezyterapii, gabinet krioterapii i hydroterapii, sale ćwiczeń. Centrum oferuje także różne formy masażu, możliwość skorzystania z siłowni oraz udział w zajęciach fitness. Wszystko pod opiekę wysoko kwalifikowanej kadry. (mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ