Los Klinik Serca sumieniem rządzących

Ostatnia szansa dla AHP

Aktualności

Los Klinik Serca sumieniem rządzących

Ostatnia szansa dla AHP

Pacjenci i pracownicy Polsko - Amerykańskich Klinik Serca znowu protestowali przed siedzibą Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach. Teraz proszą starachowiczan o poparcie.

Była to kolejna pikieta przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Kilkudziesięciu pracowników z pacjentami Klinik Serca pojechało 8 września do rządzących województwem, by bronić miejsc pracy i lecznicy, która nie dostała kontraktu z NFZ i od 1 października br. grozi jej likwidacja.

Protestujący mieli ze sobą transparenty z wypisanymi hasłami skierowanymi bezpośrednio do władnych decyzji w naszym województwie, m.in. "Gdzie mediacja, gdzie kontakt", "Proszę przekazać chorym, że jesteśmy niepotrzebni. Ale prosto w oczy" czy "Pani wojewodo suweren czeka (...)".

Podczas zeszłotygodniowego spotkania delegacji protestujących z Agatą Wojtyszek, wojewoda zobowiązała się do zorganizowania spotkania z dyrektorką Świętokrzyskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Małgorzatą Kiebzak, celem ponownego przeanalizowania sytuacji Klinik. W miniony piątek nie udało się spotkać z wojewodą Wojtyszek, więc protestujący zostawili zaproszenie na spotkanie w sprawie PAKS, które odbędzie we wtorek - 12 września o godzinie 17.00 - w siedzibie I Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Radomskiej 37 w Starachowicach. Personel Klinik i pacjenci zaprosili na nie również przedstawicieli władz miasta, powiatu i województwa. Apel o pojawienie się na wtorkowym spotkaniu skierowany jest również do wszystkich, którym los Polsko - Amerykańskich Klinik Serca nie jest obojętny.

(zaz)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ