Pucharowe zmagania

W 2. rundzie zagrają drużyny z "okręgówki"

Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej rozlosował pary 2. rundy okręgowego Pucharu Polski. Na tym etapie do rywalizacji przystępują zespoły z Klasy Okręgowej, w tym Star Starachowice i GKS Rudki.

 

Rywalizacja w tegorocznej edycji okręgowego Pucharu Polski rozpoczęła się kilkanaście dni temu. Na początku do zmagań przystąpiły zespoły z najniższych lig w województwie oraz drużyny juniorskie i amatorskie. Teraz o awans walczyć będą zwycięzcy par z 1. rundy i zespoły z Klasy Okręgowej. Na samym początku rozgrywek mieliśmy już jednego reprezentanta naszego regionu. W zmaganiach pucharowych wystąpił amatorski zespół Łazy Starachowice, który przegrał z UKS Baćkowice 3:4.

Zgodnie z obowiązującą od lat zasadą, mecz rozgrywany jest na boisku zespołu reprezentujące niższy szczebel rozgrywkowy, dlatego też wszystkie zespoły z "okręgówki" zagrają na wyjazdach. Przypomnijmy, że zwycięzca rozgrywek pucharowych na szczeblu województwa awansuje do etapu centralnego, gdzie może mierzyć się już ze znacznie wyżej notowanym rywalem, z I ligi czy w kolejnej rundzie nawet z Lotto Ekstraklasy.

W 2. rundzie okręgowego Pucharu Polski zagrają Star Starachowice i GKS Rudki. Obie ekipy trafiły na rywali z A klasy. Star zmierzy się na wyjeździe z grającym w grupie III GKS Górno, a piłkarze z Rudek o awans powalczą z reprezentantem grupy I Orlętami Kielce. Prawdopodobnie mecz Staru rozegrany zostanie w Bielinach, a nie w Górnie. Spotkanie to zapowiada się niezwykle ciekawie, bowiem w momencie losowania oba zespoły były liderami swoich rozgrywek. Podopieczni Tomasza Siczka po trzech kolejkach przewodzili w tabeli Klasy Okręgowej, a piłkarze z Górna, po dwóch seriach spotkań z imponującym bilansem bramek 10:0, przodowali z grupie III A klasy.

Pogromca Łazów Starachowice, zespół UKS Baćkowice, zagra z występującą w klasie okręgowej Spartą Dwikozy, a w gronie zespołów 2. rundy jest tylko jeden reprezentant "amatorów" - drużyna juniorska Korony Kielce.

Nasze zespoły w 2. rundzie Pucharu Polski:

*GKS Górno - Star Starachowice

(środa, 6. września, g. 16.30)

*Orlęta Kielce - GKS Rudki

(środa, 6. września, g. 16.30)

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ