Wojewódzkie zawody strzelecko-obronne

Rywalizacja Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK

 

Na starachowickiej strzelnicy rozegrano Wojewódzkie Zawody Strzelecko-Obronne Klubów Żołnierzy Rezerwy Ligi Obrony Kraju województwa świętokrzyskiego. Rywalizowano w czterech konkurencjach. Wygrała drużyna z Jędrzejowa.

Organizatorami sportowych zmagań był Świętokrzyski Zarząd Wojewódzki LOK w Kielcach z Powiatową Organizacją LOK w Starachowicach. W zawodach udział wzięły trzyosobowe drużyny z Pińczowa, Jędrzejowa, dwie ekipy z klubu Jodła Bodzentyn, dwie drużyny ZHP Starachowice "Wataha", reprezentacja Nadleśnictwa Starachowice, drużyna Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK Starachowice oraz niezrzeszona grupa mieszkańców Starachowic.

Imprezę otworzył dyrektor Świętokrzyskiego Biura LOK w Kielcach, Marek Gręda i zespoły przystąpiły do rywalizacji w strzelaniu z karabinku kbks, pistoletu 9 mm, rzucie granatem oraz drużynowym pojedynku strzeleckim systemem pucharowym.

W klasyfikacji generalnej, obejmującej trzy z wymienionych konkurencji, pierwsze miejsce zajęła drużyna LOK Jędrzejów. Tuż za nią uplasowała się reprezentacja Nadleśnictwa Starachowice, a na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna LOK Starachowice. Na dalszych miejscach odpowiednio sklasyfikowano: ULKS "Jodła"i I Bodzentyn, ULKS "Jodła" II Bodzentyn oraz niezrzeszoną grupę starachowiczan. Indywidualnie najlepszy w strzelaniu z kbks okazał się reprezentant Bodzentyna Dominik Rubinkiewicz, drugie miejsce zajął starachowiczanin Krzysztof Szczygieł, a trzecie Ernest Niemaszewski z Bodzentyna.

W konkurencji pistoletu 9 mm najlepszy okazał się Przemysław Kosno z LOK Starachowice, który wyprzedził Mirosława Lisowskiego z Nadleśnictwa oraz Krzysztofa Wrońskiego z Jędrzejowa. Z kolei w rzucie granatem pierwsze miejsce zajął Konrad Ćwik z ZHP Starachowice przed Edytą Niewczas i Adamem Pocheciem, którzy reprezentowali Jodłę Bodzentyn. W drużynowym pojedynku strzeleckim zwyciężyła drużyna Nadleśnictwa Starachowice. Drugie miejsce zajęła Jodła II Bodzentyn, a trzecie LOK Pińczów.

- Bardzo dobre wyniki podczas zawodów osiągnął najmłodszy uczestnik zawodów - Mikołaj Dyka z drużyny "Wataha" ZHP Starachowice. Podczas oficjalnego zakończenia zawodów dyrektor Świętokrzyskiego LOK pogratulował osiągniętych wyników i zaprosił drużyny do udziału w zawodach w przyszłym roku - relacjonuje GAZECIE Dariusz Grunt, wiceprezes Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK Starachowice.

Finałem rywalizacji był wojskowy poczęstunek.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ