Morderstwo w Wąchocku

Na okładce

Morderstwo w Wąchocku

Świętokrzyscy kryminalni pracują nad tajemniczym zaginięciem 28- letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej. Ostatni raz widziany był w połowie kwietnia tego roku. Do chwili obecnej nie został odnaleziony. Zatrzymano natomiast podejrzanych o jego zamordowanie.

Śledztwo prowadzi skarżyska prokuratura oraz kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Skierowane jest przeciwko dwóm mężczyznom w związku z pobiciem z użyciem niebezpiecznego narzędzia i zabójstwem 28-letniego mężczyzny z powiatu skarżyskiego. Zabezpieczone liczne ślady i dowody wskazują na związek z tą sprawą 28-latka z powiatu starachowickiego oraz 33-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej. Obu zatrzymano w miniony weekend, kiedy młodszy z podejrzewanych przyjechał do kraju. W chwili zatrzymania byli kompletnie zaskoczeni. Zostali doprowadzeni do prokuratury w Skarżysku-Kamiennej. 33-latek po ogłoszeniu mu zarzutów przez prokuratora, w trakcie korzystania z toalety usytuowanej na pierwszym piętrze budynku, odepchnął jednego z pilnujących go policjantów i wyskoczył z okna. Policjanci ruszyli od razu w pościg i po kilkudziesięciu minutach mężczyzna został zatrzymany w mieszkaniu na terenie Skarżyska-Kamiennej.

Mieszkaniec naszego powiatu, Miłosz M. ma postawiony zarzut udziału w pobiciu ze skutkiem śmiertelnym, nieudzielenia pomocy pokrzywdzonemu i utrudniania postępowania karnego. A do tej tragicznej zbrodni miało dojść 16 kwietnia na terenie gminy Wąchock. Tak twierdzi prokuratura. Zaginiony się nie odnalazł, nie ma również ciała, ale służby twierdzą, że w tej sprawie doszło do zabójstwa, na co wskazują dowody.

- W związku z ucieczką prokurator przedstawił Łukaszowi K. dodatkowo zarzut samouwolnienia się i zmuszania przemocą funkcjonariusza policji do zaniechania prawnej czynności służbowej oraz naruszenia miru domowego - informuje Prokuratura w wydanym komunikacie.

Śledczy są pewni, że 28-latek oraz jego 33-letni kolega mają bezpośredni związek z zaginięciem 28- latka, gdzie w grę mogły wchodzić porachunki i rozliczenia pomiędzy mężczyznami. 28 sierpnia br. prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Sąd do wniosków się przychylił. Łukasz K. ze Skarżyska - Kamiennej został aresztowany na 3 miesiące, a Miłosz M. z naszego powiatu w areszcie spędzi dwa miesiące.

Wszystkich, którzy posiadają informacje na temat zaginionego, policja prosi o kontakt z najbliższą jednostką.

(mp)

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ